Samsun'un da aralarında bulunduğu 7 ilde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Aile Okulu Projesi'nde veliler, öğrenci oluyor

SAMSUN'UNDA ARALARINDA BULUNDUĞU 7 İLDE BAŞLADI

Aile Okulu Projesi’nde anne babaları okul sıralarına oturtan eğitimler, Ankara, İstanbul, İzmir, Samsun, Adana, Şanlıurfa ve Erzurum olmak üzere 7 ilde başladı.

Canik Belediyesi TEKNOFEST takımları final yarışmaları için gün sayıyor! Canik Belediyesi TEKNOFEST takımları final yarışmaları için gün sayıyor!

AİLE OKULU PROJESİ NEDİR?

Tamamı alanında uzman eğitimciler tarafından verilen derslerden ilki, salgın sürecinin etkileri devam ederken aile içi iletişim oldu. Bu derste giderek yüzeysel hale gelen iletişimin nasıl daha nitelikli olabileceğine dair bilgiler paylaşılıyor. Çatışma ve stres yönetimi dersinde aile içinde sorunlarla başa çıkma gücünün artırılması amaçlanıyor. Bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı dersinde hem anne babaların hem çocukların sosyal hayatlarını etkilemeden gerçek yaşamda güvenli bir şeklide nasıl çevrim içi olabilecekleri aktarılıyor. Bağımlılıkla mücadele dersinde ise zararlı alışkanlıklarla başa çıkabilmek, bedenen ve ruhen sağlıklı bir yaşam sürmek için yol gösteriliyor. Sosyal duygusal beceri gelişimi dersinde verilen bilgilerle çocukların kendi aralarındaki ve ebeveynleriyle ilişkisinin derinleştirilmesi ve güçlendirilmesi amaçlanıyor. Akran ilişkileri dersi çocukların kendi yaşıtlarıyla iletişimini kolaylaştırmak için bilgiler içerirken, ahlaki gelişim dersleri maneviyatın pekiştirilmesine yardımcı oluyor. Sağlıklı beslenme ve fiziksel aktiviteler dersi de daha sağlıklı bir aile yapısına katkı sağlıyor.

Aile Okulu Projesi’nde velileri okul sıralarına davet eden Bakan Özer, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, il milli eğitim müdürlükleri, tüm öğretmenler ve projenin hazırlık ve uygulamasında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN