Uzman Anahtar hrsagency cemre
 
5s dikey izo bilgi

Samsun Merkez OSB Servet Beytekin Camii Törenle Açıldı: “Dünya Ve Ahiret İçin Çalışıyoruz”

Samsun Merkez OSB Servet Beytekin Camii Törenle Açıldı: “Dünya Ve Ahiret İçin Çalışıyoruz” Seral Ev ve Otel Tekstil San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kadir Beytekin’in yaptırdığı cami, törenle ibadete açıldı. Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Beytekin ailesinin hayırlı bir işe imza attığını belirtti.

Samsun TSO Başkan Yardımcısı ve Seral Ev ve Otel Tekstil San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kadir Beytekin’in babası Servet Beytekin adına yaptırdığı ‘Samsun Merkez OSB Servet Beytekin Camii’ hizmete açıldı. Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Allah Beytekin ailesinden razı olsun. Hepimiz dünya ve ahiret için çalışıyoruz. Bu tesisler önemli tesisler” dedi.

01 beytekin cami 8 scaled Ana Manşet

2021’İN SON CUMASI KILINDI

Nisan ayında Samsun Valisi ve Merkez OSB Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun TSO Başkan Yardımcısı ve Seral Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kadir Beytekin, adı camide yaşatılacak Servet Beytekin ve Merkez OSB Müteşebbis Heyet üyelerinin katıldığı törenle imzalanan protokol sonrası hızla yapımına başlanan “Samsun Merkez OSB Servet Beytekin Cami” geçen hafta tamamlandı. İl Müftüsü Seyfullah Çakır’ın duasıyla başlayan törende caminin açılışı yapıldı. Camide 2021 yılının son, caminin ise ilk cuma namazı kılındı.

01 beytekin cami 1 scaled Ana Manşet

“BEYTEKİN AİLESİ BİR DEĞER”

Çok büyük bir OSB’de böyle bir camiye ihtiyaç olduğunun altını çizen Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı,” 2021’in son gününde çok hayırlı bir iş için bir araya geldik. Camimiz OSB’ye, burada yaşayanlara ve Samsun’a hayırlı olsun. Bu sanayide gerçekten bir cami ihtiyacı vardı. Eskiden beri dile getirilen bir husus olmasına rağmen bir türlü diğer işlerden dolayı başlanamamış ama Seral ailesiyle böyle bir konuda mütalaa yaptığımızda sağ olsunlar cami yapımını üstlendiler ve Servet Beytekin Camisi’ni yaptılar. Butik tarzı gibi daha güzel bir cami oldu. Haziran’ın ortasında hep beraber temel attık ve başlandı. 6 ay geçmeden bitirmiş olduk. Allah Beytekin ailesinden razı olsun. Hepimiz dünya ve ahiret için çalışıyoruz. Bu tesisler önemli tesisler. İnşallah yeni yılda sağlık, sıhhat içerisinde ve pandemi belasından ülke, millet ve dünya olarak kurtulmuş olarak görürüz” diye konuştu.

01 beytekin cami 2 scaled Ana Manşet

İHTİYACI YAPMAK BİZE NASİP OLDU

Servet Beytekin Camisi ile sanayi bölgesindeki cami eksikliğinin giderildiğine dikkat çeken Erol Kadir Beytekin, ” Hayırlara vesile olsun.Uzun yıllar hayal ettiğim, Allah’tan istediğim bir açılış bugün nasip oldu ve onun mutluluğunu yaşıyoruz. Camiyi babamın adına inşa ettik. Açılışını mübarek cuma gününde yapıyoruz. Sanayi bölgemizde bir cami yoktu. Yaklaşık 12 bin çalışanı olan OSB’deki çalışanlarımız ve işverenlerimiz dışarıdaki camilere gidiyordu. Valimizin isteği ve işareti ile onun bizden ricasını biz gerçekleştirdik. Valimize, mimarından, mühendisine ve işçisine kadar emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu bir ihtiyaçtı Allah bize nasip etti. Bu eser tüm OSB’ye hayırlı olsun” dedi.

01 beytekin cami 16 scaled Ana Manşet

PLAKET TAKDİM EDİLDİ

Konuşmaların ardından caminin yapımında emeği geçen iş insanları Servet ve Kadir Beytekin, Fahri Eldemir, Muzaffer Öztel, Mehmet Akif Kul ve Hacı Ahmet Ölmez’e plaket takdim edildi.

Açılışa ayrıca AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, AK Parti Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Oğuzhan Serinkaya, SGK İl Müdürü Ünal Kaya, Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun TSO Meclis Başkanı Haluk Akyüz, Ankara YMM Odası Samsun Temsilci Başkanı YMM Hasan Güler , Yeşilyurt Demir Çelik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Yeşilyurt, Samsun Tenis Kulübü Disiplin Kurulu ve Samsunspor Divan Kurulu Üyesi Av.Süleyman Serkan Güler, Samsunspor, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin efsane futbolcusu Altın Ayakkabılı Avrupa Gol Kralı, Gazetemiz Spor Yazarı, Tanju Çolak, 19. ve 20. dönem Anavatan Partisi Samsun Milletvekili Adem Yıldız, eski Samsun Vergi Dairesi Başkanı Şuayip Sevgi ve iş dünyasından birçok isim ile davetliler katıldı.

Hakan AKGÜN, Umut Can EREN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

01 beytekin cami 19 scaled Ana Manşet

01 beytekin cami 6 scaled Ana Manşet 01 beytekin cami 11 scaled Ana Manşet 01 beytekin cami 13 scaled Ana Manşet 01 beytekin cami 20 scaled Ana Manşet 01 beytekin cami 22 scaled Ana Manşet 01 beytekin cami 27 scaled Ana Manşet 01 beytekin cami 29 scaled Ana Manşet 01 beytekin cami 30 scaled Ana Manşet 01 beytekin cami 37 scaled Ana Manşet 01 beytekin cami 38 scaled Ana Manşet 01 beytekin cami 39 scaled Ana Manşet 01 beytekin cami 10 scaled Ana Manşet 01 beytekin cami 12 scaled Ana Manşet

 

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.