Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’ndan Alışveriş Kararı Çıktı! 7 Mayıs’tan İtibaren Geçerli Olacak!

Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’ndan Alışveriş Kararı Çıktı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’ndan Alışveriş Kararı Çıktı! 7 Mayıs’tan İtibaren Geçerli Olacak! Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararları sonucunda Samsun’da 7 Mayıs 2021 Cuma gününden itibaren o ürünlerin satışı yasak olacak.

 

Samsun’da marketlerde temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünlerinin satılabilmesine, alkollü ürün satış kısıtlamasının yanı sıra marketlerde elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim v e aksesuar, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, züccaciye gibi ürünlerin satışına izin verilmemesine karar verildi.

1cb9aaab 7183 4e98 97a8 ab6ed19f40ce Ana Manşet
İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 23. maddesine istinaden Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında Kovid-19’a karşı alınacak önlemler ile ilgili gündemi görüşmek üzere toplandı. Toplantı sonrası alınan kararlar kamuoyu ile paylaşıldı.

5862a7a5 926c 4b96 b3c6 5d53cb478956 Ana Manşet
Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada daha önce alınan kararlara ek olarak şu ifadelere yer verildi:
“Marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) vatandaşlarımızın zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmemesine, bu çerçevede 7 Mayıs 2021 Cuma gününden itibaren marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünlerinin (parfümeri ve makyaj malzemeleri hariç) satılabilmesine, daha önce getirilen alkollü ürün satış kısıtlamasının yanı sıra marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim v e aksesuar, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, züccaciye gibi ürünlerin satışına izin verilmemesine, Uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyete neden olunmamasına karar verilmiştir.”

asdfgh Ana Manşet e4ea836f 540e 4347 8080 5ea89a7ee38b Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir