Samsun, Ordu ve Tokat çevreleri ile Amasya olan illerin her biri yetkililer tarafından tek tek uyarıldı.  Saatte 55 kilometre hızla son gaz size doğru geliyor. Evinizden dışarı çıkarken iki kere düşünün. Valilikten gelen ''Denize girme yasağı'' ile bir gün ara ile denize girmek yasaklandı. 

DALGA YÜKSEKLİĞİ 1,8 METREYİ BULACAK

Samsun’da son günlerde etkili olan rüzgarlı hava, Karadeniz'in kabarmasına yol açtı. Samsun Valiliği bugün de dalga yüksekliğinin 1,8 metreye ulaşması beklendiğinden, vatandaşlara denize girmemeleri yönünde çağrıda bulundu.

SON HIZLA GELİYOR

Valilikten yapılan uyarıda, “Meteoroloji ve Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığından alınan verilere göre ilimizde rüzgar hızının 15-28 deniz miline ve dalga yüksekliğinin 1,8 metreye ulaşacağını değerlendirildiğinden muhtemel boğulma vakalarının önüne geçebilmek adına denize girilmemesi önemli duyurulur” ifadeleri kullanıldı.

Tarihi güzellikler beyaz perdeye taşınacak: Samsun'da film çekmek için kolları sıvadı Tarihi güzellikler beyaz perdeye taşınacak: Samsun'da film çekmek için kolları sıvadı

GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK BEKLENİYOR

Meteorolojiden yapılan uyarılarda ise “Yapılan son değerlendirmelere göre bölge genelinde havanın parçalı ve az bulutlu, Samsun, Ordu ve Tokat çevreleri ile Amasya'nın doğusunun çok bulutlu ve aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi beklenmektedir.

GEMİLER LİMANLARA SIĞINDI

Yağışların Samsun'un doğusu ve Ordu çevrelerinde kuvvetli, yer yer çok kuvvetli olması tahmin edilmektedir. Yapılan son değerlendirmelere göre sabah saatlerinden itibaren Samsun'un doğusunda yerel olarak kuvvetli, Ordu çevrelerinde çok kuvvetli (51-75 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.
Denizdeki fırtına nedeniyle bazı gemiler limana sığındı bazıları ise şehrin doğu kısmında rüzgara karşı pozisyon aldı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: İHA