Samsun'un Canik ilçesi Çamalan Mahallesi Tahtaçılar mevkisinde piknik yapmaya gittikleri gölette yüzerken boğulma tehlikesi geçiren imamı kurtarmak isteyen öğretmen kayın biraderi onunla birlikte boğularak hayatını kaybetti. Vatandaşlar tarafından kurtarılan imanın eşi ise hastaneye kaldırıldı.

O toplantı Samsun'da başladı! 17 ilden tarım ve orman il müdürleri ve şube müdürleri buluştu O toplantı Samsun'da başladı! 17 ilden tarım ve orman il müdürleri ve şube müdürleri buluştu

CANİK'TE İMAM VE ÖĞRETMEN BOĞULDU

Olay, Canik ilçesi Çamalan Mahallesi Tahtaçılar mevkisinde meydana geldi. 

PİKNİK YAPMAYA GİTTİLER

Edinilen bilgiye göre, Tekkeköy ilçesinde imam olarak görev yaptığı öğrenilen Mustafa Balcı (38) eşi Hanife Balcı (35) ve Gümüşhane'de Türkçe öğretmeni olan kayın biraderi Ahmet Ceylan (28) ile birlikte piknik yapmaya gitti. 

İMAM MUSTAFA BALCI GÖLETE GİRDİ

Çakıl ocağının oluşturduğu gölet kenarına giden aile burada piknik yapıp gölette balık tutmaya başladı. İmam Mustafa Balcı serinlemek için gölete girdi ve yüzmeye başladı. Bir süre sonra boğulma tehlikesi geçiren Mustafa Balcı'yı gören eşi Hanife Balcı ve kayın biraderi Ahmet Ceylan gölete atlayıp yardım etmek istedi. 

GÖLETTE KAYBOLDULAR

Mustafa Balcı, Hanife Balcı ve Ahmet Ceylan gölette kayboldu. Ailenin yardımına vatandaşlar yetişti. Vatandaşlar önce Hanife Balcı'yı ardından da imam Mustafa Balcı ve öğretmen Ahmet Ceylan'ı göletten çıkardı.

MUSTAFA BALCI VE AHMET CEYLAN  HAYATINI KAYBETTİ

Baygın halde ambulansla iki ayrı özel hastaneye kaldırılan Mustafa Balcı ile Ahmet Ceylan hayatlarını kaybederken, Hanife Balcı ile Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

HANİFE BALCI'NIN HAYATİ TEHLİKESİ BULUNUYOR

Hanife Balcı'nın hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. Gölettekilerin yardımına koşarak sudan çıkartan mahalle sakinlerinden Fatih Çelik, "Köyden duyum aldık. Koşarak geldik. Yarım saat geçtiğini duyduk. Sonra ipleri belimize bağlayarak suyun içine girdik. Arkadaşların da yardımıyla suyun dibinden çektik aldık. Çıkarttık ama yüzleri mosmordu. Biz elimizden geleni yaptık" dedi.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.