banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Vatandaş isyan etti! OMÜ'de 'yürümeyen' çile - Samsun Haber

banner1357

Samsun'da OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gidilmesi için yapılan üst geçitteki yürüyen merdivenlerin çalışmaması nedeniyle vatandaşlar zorluk çekiyor. Duruma tepki gösteren vatandaşlar, yürümeyen merdivenlerin israf olduğunu dile getirdi.

SAMSUN HABER 24.10.2019, 09:14 24.10.2019, 09:26 Ahmet Dirim
Vatandaş isyan etti! OMÜ'de 'yürümeyen' çile - Samsun Haber
banner1353

Ondokuz Mayıs Üniversitesi içerisinde hafif raylı sistem hattından Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gidilmesi için yapılan üst geçitteki yürüyen merdivenler çalışmıyor. Özellikle yaşlı, hasta ve engelli vatandaşların sıklıkla kullanmak zorunda olduğu yürüyen merdivenler çift yönlü çalışmıyor. Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşlar ise bu durumun büyük mağdriyet yaşattığını ifade etti. 

İÇİM ACIYOR 
Yürüyen merdivenlerin çalışmadığı için şaşkın olduğunu dile getiren Fatma Yüksel, "Yapılmışsa çalışması gerekiyor bu büyük bir eksiklik. Bir de buranın yapılış şekline çok şaşırdım. Nasıl bir sistem, masraf ve zahmete yol açtığı hiç mi düşünülmemiş? Böyle bir sistemin buraya kurulmasına gerçekten çok şaşkınım. Geçtiğimiz günlerde insanlar bu  konu nedeniyle söyleniyordu. Ben de onların sohbetine tanık olmuştum. Mühendis değilim ancak burayı gördükçe içim acıyor" dedi.

ÇALIŞMASI GEREKİYOR 
Hasta olduğu için geçitten geçerken zorlandığını söyleyen Evren Şahin, "Hasta olarak geldim. Ancak bu yolu yürümekte oldukça zorlandım. Bu yolu, yaşlılar ve hastalar daha fazla kullanmak zorunda ama yürüyen merdivenler çalışmıyor" diye konuştu.

ÇÖZÜME KAVUŞTURULMALI
Sorunun çözüme kavuşturulması gerektiğini belirten Pınar Yiğit, "Gencim ve yürüyebiliyorum ancak yaşlı olsaydım bu durum beni çok etkilerdi. Bu durumun olumsuz etkileri çok fazla. Yetkililerden bu sorunu kısa sürede çözüme kavuşturmasını talep ediyorum. Hastaların bu yolu yürümek zorunda bırakılması gerçekten üzüntü verici" dedi.

SAÇMA BULUYORUM
Yürüyen merdivenlerin neden çalışmadığını anlayamadığını ifade eden Havva Duman da,  "Burası çok güzel bir şekilde yapılmış ancak kullanımında büyük sıkıntılar ortaya çıkıyor. Özellikle yaşlılar ve hastalar için hastane yolunun bu şekilde yapılması çok saçma. Buna çözüm bulunması gerekiyor" ifadelerini kullandı. 

Dilber BAHADIR - Cemal KAPTAN

Yorumlar (0)
az bulutlu
Namaz Vakti 12 Aralık 2019
İmsak 06:11
Güneş 07:44
Öğle 12:33
İkindi 14:52
Akşam 17:13
Yatsı 18:39