Hilas Otel

Çelik İnşaat

Vali Kaymak: Hepimizin sorumluluğu var

Samsun Valisi Osman Kaymak, "31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri’nde toplam 3 bin 481 emniyet ve jandarma teşkilatı mensubumuz sandıkların güvenliğini sağlayacak" dedi

Vali Kaymak: Hepimizin sorumluluğu var

Samsun'da, mahalli idareler seçimleri ile ilgili seçim güvenliği toplantısı, Vali Osman Kaymak’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Vali Kaymak, "İlimiz genelinde bulunan bin 322 sandık alanında 970 bin 989 vatandaşımız oy kullanacak ve toplam 3 bin 481 emniyet ve jandarma teşkilatı mensubumuz sandıkların güvenliğini sağlayacak" dedi.

CENTİLMENLİK ÇAĞRISI
Her seçimin bir heyecan ve demokrasi şöleni olduğunu dile getiren Vali Kaymak, "Seçimlerin önemi kadar huzur içerisinde gerçekleştirilmesi de hepimizin sorumluluğu altındadır. 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri’nde ilimiz genelinde bulunan bin 322 sandık alanında 970 bin 989 vatandaşımız oy kullanacak ve toplam 3 bin 481 emniyet ve jandarma teşkilatı mensubumuz sandıkların güvenliğini sağlayacak. Seçimlerde kullanılacak seyyar sandık sayısı ise vatandaşlarımızın talebine göre belirlenecektir. Şüphesiz seçimlere kadar olan sürede partiler programlarını anlatacak ve propagandalarını yapacaklar. Biz de devlet olarak bu seçimlerin huzur ve güven ortamı içerisinde, kurallara uygun bir şekilde yapılıp sonuçlanmasından sorumluyuz. Seçimlerin centilmenlik ortamında, birbirlerinin haklarına saygı-sevgi duyarak, şehri ve insanları önemseyen anlayış içerisinde geçmesini çok önemsiyoruz" dedi.

KARARDAN HERKES MEMNUN
Bu seçimlerde partilerin ortak anlayışıyla bayrak, flama ve yüksek ses gibi çevre kirliliğine neden olabilecek materyallerin kullanılmayacak olmasına dikkat çeken Vali Kaymak, “Vatandaşlarımız bu durumdan çok rahatsız oluyordu ve bu yöndeki karardan çok mutlu oldular. Görebildiğim kadarıyla partiler de bundan memnun ve sosyal medya başta olmak üzere diğer yöntemlerle propagandalarını yapacak" şeklinde konuştu.
Toplantıya ayrıca, Vali Yardımcısı Hasan Öztürk, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb.Ünsal Ağaoğlu ile siyasi partilerin il başkanları katıldı. 
 

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER