banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Tek hedef; güçlü ülke - Samsun Haberleri

banner1357

Tekkeköy İlçesi'nde hayırsever Melek-Kadir Korkmaz çifti tarafından yaptırılan Dursun Korkmaz İlk ve Ortaokulu'nun açılışı yapıldı. Vali Kaymak, "Tek hedefimiz, çocuklarımızın iyi yerlere gelmeleri ve ülkemizin güçlü olmasıdır" dedi.

SAMSUN HABER 10.09.2019, 18:18
Tek hedef; güçlü ülke - Samsun Haberleri
banner1353
banner1375

Samsun'un Tekkeköy İlçesi'nde hayırsever Melek-Kadir Korkmaz çifti tarafından Gökçe Mahallesi’ne Dursun Korkmaz İlk ve Ortaokulu yaptırıldı. 12 derslikli, 167 öğrenci kapasiteli okulun açılışına Samsun Valisi Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  Vali Yardımcısı Hasan Balcı, Tekkeköy Kaymakamı Edip Çakıcı, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar,  öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

EL ELE VERMELİYİZ

Devletin, çocukların daha iyi eğitim alması adına yatırımlara ara vermediğini belirten Samsun Valisi Osman Kaymak, "Hükümetimiz her alanda tasarrufa gidiyor ama eğitimde tasarruf yapmıyor. Okul inşaatlarımız hızlı bir şeklide devam ediyor. İnşallah bu senenin sonunda da bütün Samsun genelinde ikili eğitimden tekli eğitime geçeceğiz. Bütün derdimiz çocuklarımızın daha iyi eğitim almalarıdır. Çünkü çocuklar bizim geleceğimizdir. Eğitime ve çocuklara verilen önem ülkenin geleceğine yapılan yatırımdır. Eğitimi sadece Milli Eğitim Müdürlüğüne bırakarak çözemeyiz. O anlamda bütün kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve herkes el ele verip birlikte olmak zorunda. Biz Allah’a şükür ilimizde bu ortaklığı sürdürüyoruz. Tek hedefimiz çocuklarımızın iyi yerlere gelmeleri ve ülkemizin güçlü olmasıdır" dedi

MÜSTESNA BİR MEKAN

Okulun estetik, kalite, mimari açıdan çok güzel olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, "Hayırseverlerimiz, yavrularımızın hayatını etkileyecek çok müstesna bir mekanı, bir eğitim yuvasını Samsun'a ve Tekkeköy'e, yani ülkemizin geleceğine hediye ettiler. Sizleri tebrik ediyorum, alkışlıyorum.” dedi.

ÖRNEK BİR OKUL

Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen de, "Açılışını yaptığımız okulumuz bilişsel, teknolojik ve fiziki donanımı ile örnek bir okul. Bu okul Bakanlığımız tarafından açıklanan 2023 eğitim vizyonu belgesinde ifadesini bulan tasarım beceri atölyeleri ile çocuğu bütüncül bir anlayışla ele alan yaklaşımla inşa edildi ve o ruhla bu gün vücuda getirilmiş oldu" diye konuştu.

TEŞEKKÜR ETTİ

Hayırsever Kadir Korkmaz ise,  "2017 yılında temelini attığımız merhum babam Dursun Korkmaz’ın ismini taşıyan okulumuzu açmak bu gün bizlere nasip oldu. Bu süreçte emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. 

Hayırsever Melek-Kadir Korkmaz ise okulun açılışı anısına Vali Osman Kaymak’a plaket takdim etti.
Plaket töreninin ardından, Vali Kaymak ve beraberindekiler açılış kurdelesini kestikten sonra okulu gezip yetkililerden bilgi aldı.
 

Yorumlar (0)