Hilas Otel

Çelik İnşaat

Tedavi olmak için Kosova'dan Samsun'a geldi

Kosova'da yaşayan fırıncı ustası tedavi olmak için geldiği Samsun'da şifa buldu.

Tedavi olmak için Kosova'dan Samsun'a geldi

Kosova’da yaşayan 37 yaşındaki Sinan Totaj, aşırı kiloları nedeniyle zorluk yaşamaya başladı. Tedavi olmak için Kosova'dan Samsun'a gelen Totaj, Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri'ne gitti. Araç kullanırken ve çalışırken zorluk yaşayan Totaj, Samsun'da sağlığına kavuştu.

İnternetten araştırarak Samsun'da tedavi olmaya karar verdiğini ifade eden Sinan Totaj, “Uyurken bile horlama sorunum vardı. Kosova’da ekmek fırınında çalışıyorum, fakat kilolarımdan dolayı çabuk yorulduğumdan fazla iş yapamıyordum. Kendimi yorgun hissettiğimden dolayı çalışamıyordum. Samsun’a Büyük Anadolu Hastanelerine obezite ameliyatı olmak için geldim. İnternetten Kerim hocamızı ve Büyük Anadolu Hastanelerini gördük ve ameliyat olmaya karar verdik” dedi.

Ünlü Makedon Sanatçı Big Mama’nın Samsun'da tedavi olduğunu duyduğunda çok etkilendiğini vurgulayan Totaj, “Daha öncesinde ağabeyim de burada ameliyat oldu ve kilolarından kurtuldu. Ağabeyimin çok iyi olduğunu gördüm cesaret edip ben de ameliyat oldum. Şimdi kendimi daha rahat hissediyorum” diye konuştu.

Obezite ameliyatı hakkında bilgi veren Büyük Anadolu Hastanesi Genel Cerrahi, Metabolik Cerrahi ve Obezite Uzmanı Opr. Dr. Kerim Güzel ise, “Obezite önemli bir sağlık problemidir. Hem ülkemiz hem de dünya için. Birçok hastalığın altında yatan nedeni obezitedir. Özellikle tip 2 diyabet ve kalp damar hastalıkları, börek yetmezlikleri daha birçok hastalığın nedenidir. Acil bir şekilde tedavi edilmelidir. Obezite ve metabolik cerrahi son yıllarda çok gelişmeler oldu. Artık hastalar daha güvenli bir şekilde ameliyat yapılmaktadır. Kliniğimizde tamamen laporoskopik (kapalı) olarak bu operasyonları gerçekleştirmekteyiz” ifadelerine yer verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308