banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Son durak İYİ Parti

Sarıgül ile Türkiye Değişim Hareketi'nde yer alan daha sonra DSP'ye geçen ve  bu partiden de CHP'ye katılarak belediye başkanı ve milletvekili olan Hayati Tekin'in siyasi güzergahındaki bu sefer ki durağı, İYİ Parti.

SAMSUN HABER 19.12.2018, 11:45 19.12.2018, 12:10
Son durak İYİ Parti

Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün Türkiye Değişim Hareketi'nde yer aldıktan sonra DSP'ye geçen, buradan da CHP saflarına katılarak, yeni partisinin çatısı altında belediye başkanlığı ve milletvekillikleri yapan Hayati Tekin'in bu seferki durağı, İYİ Parti. 

CHP-İYİ Parti ittifakında, İYİ Parti'den büyükşehir belediye başkan adaylığı gündemde bulunan Hayati Tekin, siyasi duraklarının değişkenliklerine rağmen Çarşamba ve Canik ilçe örgütlerini ziyeretini değerlendirdiği açıklamasında, "Cumhuriyet Halk Partisi benim evim, ben ev halkıma danışmak zorundayım" ifadesi adeta "Gönlü CHP'de aklı İYİ Parti'de" dedirtti.

CANLI HABER TV'YE ÇARPICI AÇIKLAMALAR


Eski CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, İYİ Parti'den Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmak için CHP ilçe örgütleriyle fikir alışverişinde bulunuyor. Son olarak CHP Canik İlçe Başkanlığı'nda partililerle bir araya gelen Tekin, Samsun Canlı Haber TV Genel Yayın Yönetmeni Mahmut Erdoğan'a gelinen son süreçle ilgili çarpıcı açıklamada bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi'nin kendisinin evi olduğunu nitelendiren Tekin, adaylığıyla ilgili olarak, "Ev halkıma danışmak zorundayım. CHP'nin ilçe başkanları toplantısında da ortak bir anlayışla Hayati Tekin, İYİ Partiden aday olsun deklarasyonu çıkınca kendimi daha fazla baskıda hissettim. Büyükte bir teveccüh var ama yine de bazı çelişkiler var. Çünkü iki partinin atmosferini bir arada yaşamak, onları yüzde yüz kaynaştırmak, diğer partilerden ve vatandaşlardan da teveccüh var bu konuda. Onları da adil ve adaletli bir şekilde kucaklayıp bu portföyün içine katmak ve hep birlikte Samsun'u başarabilirsek yöneteceğimize inandırmak deklare etmek ve o samimiyeti sonuna kadar sürdürebilmek kolay birşey değil.  Ben de diyorumki hep beraber oturalım konuşalım, danışalım var mıyım yok muyum o deklarasyonlara göre netleşecek. Ben de Salı gününe kadar müsade istedim. Ondan sonra kararım evet ya da hayır şeklinde tecelli edecek" diye konuştu.

'İDDİA EDİYORUM Kİ...'


Mahmut Erdoğan'ın "24 Haziran seçimlerinde listede milletvekili adayı olarak yer bulamadığınızda parti bazında olmasa da genel merkez bazında bir kırgınlığınız var mı?" sorusuna Tekin, "CHP'de kırgınlığım yok. Aslında hem var hem yok. Ben CHP'ye iki veya üç kez değil, Sayın Kılıçdaroğlu'na bulunduğu ortamda çok sert ama çok ciddi ve kararlı duruşumla itirazlarım oldu. İktidara böyle gidemeyiz, şöyle gideriz. Buna kesin uymamız gerekiyor, bu hataları asla yapmamız lazım gibi canı gönülden içimden gelen duygu ve düşüncelerimi belirttim. Hala aynı duygu ve düşüncelerdeyim. Yani ben yanlış konuştum, hata ettim demiyorum. Bu konuda asla mütevazi değilim. CHP'ye neler söylediğimi Sayın Kılıçdaroğlu başta olmak üzere yönetenler biliyor. Hala iddia ediyorum ki Hayati Tekin'in o söylemlerine CHP riayet edip tamı tamına uyduğu zaman iktidar olacak. Çünkü artık sadece CHP'nin değil tüm demokrasiden yana Atatürkçülük'ten inançtan yana olan Cumhuriyetçi insanların, herkesin artık el birliği içinde hareket etme zamanı" ifadelerini kullandı.


 
'ATMOSFER OLUMLU'


Ziyaretleri sırasında İYİ Parti'den adaylığıyla ilgili partililerin neler söylediğiyle ilgili konuşan Tekin, "Genel manada olumlu düşünceler var. Bunu sadece bana değil, benim arkdamdan hangi ilçelere giderseniz gidin, 'Nasıl bir atmosfer var, Hayati Tekin'e sorduk, olumlu dedi. Siz de aynı düşüncedemisiniz?' diye sorun benim söylediğimden daha fazlasını size söylerler. Bu atmosfer bundan sonra devam edermi bilmiyorum ama şuanda partililerin yaklaşımı benim için çok olumlu" dedi.

'DEMOKRATİK BİR ORTAM'


SESOB Başkanı Eyüb Güler'in de İYİ Parti ile görüşmesiyle ilgili soruya Tekin, "Hiç bilgim yok elbetteki görüşecek demokratik bir ortamdır. Herkes her tarafa talip olabilir. Partiler değerlendirir. Olumlu veya olumsuz neticeler demokrasinin yaşam tarzının içinde taşlar yerine oturur" diye cevapladı.

Haber: Mustafa TOGUR
 

Yorumlar (1)
İLKADIM EMEKLİ KAVAKLI 10 ay önce
BU SEFER OYLARIMIZ SENİN HAYATI TEKİN.. ÇOK KİŞİ BENİM GİBİ DÜŞÜNÜYOR. ÇOK İYİ EKİP KUR. MAHALLEDE ÇOK GEZ . MİLLETİN DERDİ İLE İLGİLEN .NELER OLACAK BAKIN
16°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 19 Eylül 2019
İmsak 04:44
Güneş 06:10
Öğle 12:34
İkindi 16:03
Akşam 18:48
Yatsı 20:09