banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

SASKİ'den dolandırıcılık uyarısı - Samsun Haber

banner1357

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü vatandaşları cep telefonlarına gönderilen mesaj ile yapılan dolandırıcılığa karşı uyardı

SAMSUN HABER 20.03.2020, 22:31 20.03.2020, 22:37 esra vural
SASKİ'den dolandırıcılık uyarısı - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü vatandaşları kurumun adını kullanarak, cep telefonlarına gönderilen mesaj yoluyla yapılan  dolandırıcılığa karşı uyardı.

ÖDEME LİNKİ GÖNDERMİYORUZ

SASKİ'den yapılan açıklamada, "SASKİ Genel Müdürlüğümüzün adı kullanılmak suretiyle vatandaşlarımıza SMS mesajları gönderilerek fatura borçları olduğu söylenmekte ve mesajda belirtilen linki tıklamaları halinde ödeme yapabilecekleri anlatılmaktadır. SASKİ Genel Müdürlüğü tarafından vatandaşlarımıza, içeriğinde ödeme yapabilecekleri link adreslerini belirtir SMS mesajları gönderilmemektedir. Değerli halkımızın mağduriyet yaşamamaları için bu tür tuzak mesajları açmayarak dikkate almamalarını, faturalarını PTT, SASKİ vezneleri, web sitemiz, bankalar ve İnternet Bankacılığı aracılığıyla ödeyebileceklerini bildirmek isteriz. Halkımıza saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verildi.

Dilber BAHADIR

Yorumlar (0)