banner1219

Samsunlular merakla bekliyordu! Tarih belli oldu...

Samsun Gazi İl Halk Kütüphanesi'nin Ekim ayında faaliyete geçeceği belirtildi.

Samsunlular merakla bekliyordu! Tarih belli oldu...
banner1227

İlkadım ilçesi'nde 19 Mayıs Bulvarı üzerinde bulunan Gazi İl Halk Kütüphanesi için yenilenme kararı alınmıştı. Samsun Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı'nca inşaatına devam edilen Gazi İl Halk Kütüphanesi'nin yükleyici firma tarafından Mayıs ayında teslim edileceği, teslim edilmesinden sonra ise mefruşat alım sürecine ve ihale süreçlerinin başlayacağı bildirildi. Bu süreçlerin bitimiyle birlikte kütüphanenin en geç Ekim ayında faaliyete geçmesi hedefleniyor.

EN GEÇ EKİM AYI HEDEFLENİYOR

Kütüphanenin teslim edilmesinin sonrasında ise mefruşat alım sürecine başlanılacağı ve ihale süreçlerinin de dikkate alındığında kütüphanenin en geç Ekim ayında faaliyete geçmesinin hedeflendiği belirtildi. 

4 BİN 577 METREKARE BİNA ALANI

En üst katında terasla birlikte 400 metrekare büyüklüğünde kafeterya bulunduracak kütüphane, kullanıcı odaklı yapılandırıldı. 4 bin 577 metrekare bina alanına sahip olacak 4 katlı kütüphane de artı olarak, 90 kişilik konferans salonu, Atatürk ve Samsun Kitaplığı bölümü, çocuk bölümü ve süreli yayın bölümü yer alacak. Ayrıca 2 kattan oluşacak 100 bin kitap ve 400’e yakın bireysel ders çalışma alanını da sahip olacak olan Gazi İl Halk Kütüphanesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Kütüphaneler ve Yayınlar Genel Müdürlüğü bünyesinde 7 gün 24 saat hizmet verileceği bildirildi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148