banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsunlu Mustafa amca maaşını bağışladı... Söyledikleri duygulandırdı - Samsun Haber

banner1357

Samsun'un Ayvacık İlçesi'nde yaşayan Mustafa Balcı, emekli maaşını 'Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışladı. Bağış dekontunu kendisine teslim etmeye gelen görevlileri gören yaşlı adam 'Gözlerimi yaşarttınız" dedi

SAMSUN HABER 07.04.2020, 20:06 07.04.2020, 20:41
banner1353
banner1375

Samsun'un Ayvacık İlçesi'nde yaşayan 88 yaşındaki Mustafa Balcı emekli maaşını yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan 'Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışladı.

GÖREVLİLER YARDIMCI OLDU

Yaşlı adamın kampanyaya katkıda bulunmasına yardımcı olmak için jandarma ve görevliler yardımsever vatandaşın kendilerine belirttiği adrese giderek görüşme sağladı. Görevliler ile görüşen Mustafa Balcı, maaşını 'Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışlamak istediğini ifade etti. Bunun üzerine ekipler tarafından alınan yardım tutarı, bankaya götürülerek bağış işlemi gerçekleştirildi ve dekontu da yaşlı adama teslim edildi.

ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN

Dekontu teslim alan Mustafa Balcı, "Yaptığınız işlerle gözlerimizi yaşarttınız. Bu zor günler de devletimizin vatandaşlarımızın ihtiyaçlarında kullanması için bağış yapma kararı aldım. Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Dualarım hep bu şekilde" dedi.

DUYGULANDIRDIN  'MUSTAFA AMCA'

Samsun Valiliğinin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda ise, " Ayvacık ilçemizden 88 yaşındaki Mustafa amcamız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, tarafından başlatılan 'Milli Dayanışma Kampanyası'na maaşını bağışlayarak, 'yaptığınız işlerle gözlerimi yaşarttınız' diyor. Sen bizi duygulandırarak gözlerimizi yaşarttın Mustafa Amca. Allah, siz kıymetli büyüklerimizi başımızdan eksik etmesin ve dualarınızdan bizleri mahrum bırakmasın, sizlere sağlıklı sıhhatli uzun ömürler versin. Siz yeter ki iyi olun, biz her zaman sizin ve milletimizin hizmetinde olacağız" ifadelerine yer verildi. 

Dilber BAHADIR

Yorumlar (0)