banner1518

banner1567

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Samsunlu doktor beyin kanaması kurbanı!

Samsun Haber: Bursa’da uzun yıllar boyunca birçok böbrek hastasına yardımcı olan Samsunlu Doktor Faruk Kemal Sevilmiş’in ölümünün ardından da bağışlanan organları 3 hastaya umut oldu

Samsun Haber 05.01.2018, 12:46
4556
Samsunlu doktor beyin kanaması kurbanı!

Samsun HaberBursa'da uzun yıllar hastanenin diyaliz bölümünde görev yaparak organ bekleyen hastalara yardım eden ve 5 gün önce beyin kanaması teşhisi ile kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen 48 yaşındaki Samsunlu doktor Faruk Kemal Sevilmiş, organları ile 3 kişiye umut olacak.

HAYATINI ADADIĞI HASTALARINA ORGANLARI İLE UMUT OLDU
Bursa’nın Gemlik ilçesinde oturan 2 kız çocuğu babası Dr. Faruk Kemal Sevilmiş, 5 gün önce evde rahatsızlanınca şu an görev yaptığı Gemlik Muammer Ağım Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yapılan müdahalenin ardından beyin kanaması geçirdiği belirlenen Dr. Sevilmiş, Bursa Çekirge Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Burada 4 gün yoğun bakımda kalan Dr. Sevilmiş’in yapılan tüm müdahaleye rağmen beyin ölümü gerçekleşti.

ORGANLARI UYGUN HASTALARA NAKLEDİLECEK
Mesleğinde 10 yıl boyunca Diyaliz Ünitesinde hekim olarak görev yapan ve bu süre içerisinde organ naklinin faydalarını ailesine ve hastalarına anlatan Sevilmiş’in ailesi, organlarını bağışlama kararı aldı. Bu karar ile Sevilmiş’in organları 3 hastaya umut oldu. Organlarının çıkarılması için ameliyata alınan Dr. Sevilmiş'in karaciğeri Bursa'da bulunan özel bir hastanesindeki bir hastaya, böbreklerinden biri Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki hastaya, diğeri ise Sağlık Bakanlığı tarafından uygun hastaya nakledilecek.

MESLEKTAŞLARI: AİLESİNE ŞÜKRAN BORÇLUYUZ
Çekirge Devlet Hastanesi Başhekimi Operatör Doktor Engin Paralı, meslektaşını kaybettiği için üzgün olduğunu belirterek, "4 gündür hastanemizin yoğun bakım servisinde beyin damar şikayetiyle yatmakta olan doktor arkadaşımızı kaybettik. Hayatı boyunca hastalarına sağlık üreten arkadaşımız bugün ölümüyle de insanlara can olacak. Organlarının bağışlanmasına izin veren ailesine şükranlarımızı sunuyoruz. dedi.

DİŞ HEKİMİ KARDEŞİN ACISI
Ağabeylerini kaybettikleri için çok üzgün olduklarını ifade eden Doktor Sevilmişin diş hekimi olan kardeşi Haluk Sevilmiş, ağabeyinin hayatı boyunca sağlık dağıttığını söyledi. Haluk Sevilmiş, şu an aile hekimi olan kardeşinin 10 yıl boyunca diyaliz hekimi olarak görev yaptığını belirterek, "Buradaki doktorlar da bize organ bağışının önemini ve nasıl gerçekleştiğini anlattı. Daha sonra biz de ağabeyimin organlarını bağışlama kararı aldık. Ağabeyim 10 yıl kadar diyaliz hekimi olarak görev yaptı. Yıllarca organ yetmezliği yaşayan insanlara yardımcı olmaya çalıştı. Kendisi de zaten organ bağışının yapılması konusunda bizlere tavsiyede bulunuyordu. Biz de ağabeyimin ölümünden sonra insanlara yardımcı olmasını sağlamak için organlarının bağışlanmasını istedik." ifadelerini kullandı.

BURSA'DA CENAZE TÖRENİ
Öte yandan Dr. Faruk Kemal Sevilmiş’in cenazesi gözyaşlarıyla Samsun’a uğurlandı. Muammer Ağım Devlet Hastanesi bahçesinde yapılan törene Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, siyasi parti temsilcileri, İlçe Emniyet müdürü Abdulkadir Yüce ve çok sayıda hekim ile Dr. Faruk Kemal Sevilmiş’in tedavi ettiği hastalar katıldı. Hastanenin eski başhekimi Op. Dr.Mehmet Küçükkeçe, 2001 yılında Gemlik'te göreve başlayan ve hayatı boyunca organ naklinin faydalarını ailesine ve hastalarına anlatan doktorun diyaliz servisinin kurulmasında da önemli rol oynadığını" ifade etti.

İlçe Müftüsü Mehmet Reşat Şavlı'nın duası ve helallik almasının ardından doktorun cenazesi gözyaşları arasında cenaze aracına konularak Samsun’a uğurlandı.

Yorumlar (0)