Samsun Valisi Osman Kaymak'tan çok önemli açıklamalar!

Samsun Haber: Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu buluşmasında önemli açıklamalarda bulundu

Samsun Valisi Osman Kaymak'tan çok önemli açıklamalar!

Samsun Haber - Türkiye Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Samsun Buluşması’na katılan Samsun Valisi Osman Kaymak, "Samsun büyük gücünü, potansiyelini kullanabilmeli. Bazen yalnız kaldığınızı hissediyorsunuz" dedi.

FEVZİ APAYDIN'DAN VALİ'YE TEŞEKKÜR
Yelken Kulüp'te düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu(TŞOF) Başkanı ve Türkiye Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Fevzi Apaydın, "Platformumuzun amacı, bütün dernek ve federasyon başkanlarımızı bir araya getirerek, birlikteliğimizi sürekli hale getirmek, onların bilgi ve becerilerini Samsun’a taşımak, hemşehricilik ruhunu biraz daha geliştirmektir. Bu konuda desteklerini esirgemeyen Sayın Valimize ve belediye başkanlarımıza çok teşekkür ediyoruz" dedi.

KÜÇÜK ÇEKİŞMELER VE GERÇEKLER...
Daha sonra Danıştay Üyesi Osman Tural, Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri Kesici, 25. Dönem Samsun Milletvekili Hüseyin Edis birer konuşma yaparak katılımcılara teşekkür etti. Samsun için olan, Samsunla ilgili olan, Samsun için güzel şeyler düşünen herkesle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Osman Kaymak ise konuşmasında şu görüşleri dile getirdi:

"Biz Samsun’un her kesimiyle bir araya gelerek Samsun için neler yapabiliriz? Bu şehrin güzel insanlarına nasıl hizmet edebiliriz? Onların refahını, mutluluğunu, huzurunu nasıl artırabiliriz diye çalışıyoruz. Samsun Karadeniz Bölgesi'nin en büyük ili, bölge ili. Karadeniz’in amiral gemisi. Samsun’un sahip olduğu çok büyük potansiyeller var. Samsun bu güne kadar bu sahip olduğu büyük potansiyeli, güçlü potansiyeli çok daha iyi kullanabilmeli, kullanabilmeliyiz. O anlamda şunu görüyorum. Bazen yalnız kaldığınızı hissediyorsunuz. Çünkü daha önceki çalıştığım yerlerde de hep şuna şahit olmuşumdur. Küçük çekişmeler, küçük taraf tutmalar bazen gerçeği görmekten insanları alıkoyuyor."

'SAMSUNLULARDAN ALLAH RAZI OLSUN'
Afrin Operasyonu'na da değinen Vali Kaymak, "Samsun, Kurtuluş Savaşı'na giden yolda nasıl öncülük yaptıysa birlik beraberlikte de öncülük yapacaktır. Bu platform birlik beraberlik anlamında çalışmalar yapabilir. O anlamda şehit cenazelerine yoğun katılım sağlayalım. Şehit ailelerimizi ziyaret edelim. Platform açıklamalarıyla biz bu mücadelenin arkasındayız demeliyiz. Samsunlular hiçbir zaman devletin bölünmesi söz konusu olduğu zaman kendi siyasi şahsi menfaatlerini öne çıkarmaz. Samsunlular bu anlamda canını ortaya koyan illerden birisidir. Samsun’un milliyetçi yapısı bunu gösteriyor. İnanın buradaki insanların devlete, Türk bayrağına, milletine bağlılığı bizleri çok etkiliyor. O anlamda tüm Samsunlulardan Allah razı olsun."

'BÜYÜKŞEHİR İNSANI YALNIZLAŞTIRIYOR'
"Bir şehirde birlik ve beraberlik olursa bütün sorunlar çözülür" diyen Vali Kaymak, şöyle devam etti:

"Birlik ve beraberlikten büyük güç yok. Bu platformun inşallah bütün Samsunluların destek vereceği, Samsun’un ortak paydası dediğimiz, gerek burada yaşayan Samsunluların, gerekse değişik yerlerde yaşayan Samsunluların bir araya gelecekleri, seslerini duyuracağı bir platform olmasını temenni ediyorum. Samsun’un ortak paydalarından biri de Samsunspor’dur. Biz öncelikle Samsunluyuz. Burada yaşıyoruz, burada çalışıyoruz. Samsun doğasıyla, deniziyle, kültürüyle ve insanıyla Türkiye’nin en güzel yerlerinden birisi. Artık çağımız sosyal sorunlarla mücadele etme dönemi. Büyükşehirler maalesef insanı yalnızlaştırıyor. Uyuşturucu, boşanma ve yalnızlık büyükşehirlerin başlıca sorunlarından birisi. Biz bunları minimize etmek durumundayız. Bu platform sosyal sorunlar anlamında da bizlere çalışmalar, raporlar ve öneriler sunabilir."

'SAMSUN'UN ÜZÜNTÜSÜ, ÜZÜNTÜMDÜR'
Samsun'u ve Samsunluları çok sevdiğini belirten Vali Osman Kaymak, "Ben olaylara Samsun’un sevinci benim sevincim, Samsun üzüntüsü benim üzüntüm şeklinde baktım. O nedenle Samsunspor için bir bağış kampanya başlattım. Sağ olsunlar Samsunlular bu kampanyaya büyük katılım sağladı. İlk hedefimiz Samsunspor’u ligde tutmak. Samsunspor'un yeri Süper Lig’dir. Samsunproun potansiyeli ve gücü Samsunspor’u Süper Lig’e çıkarmaya yeter. Yeter ki bizler bu birlikteliği sağlayalım. Bu anlamda platformdan bir beklentimiz de, Samsunspor için neler yapabiliriz, nasıl katsı sağlarız konusudur. Biz hep beraber el ele verirsek, güç birliği yaparsak sonuç, netice alabiliriz. Ben bu birlikteliğin inşallah Samsun’da güzel şeylere vesile olmasını dileyerek, hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 16:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
dogdu
dogdu - 10 ay Önce

VAllah valim biz yalnız galdık ganunda gazandık boşuna binamızın bütün bahçe
leri açık hava barı içki içip şarkılar çığan çalgılr cümbüşler var ama arkamız yok
teee 2011 de mahkeme yıkım verdi açık yere bide belediyelerim muhendisleri can
lı müzik ruhsatıda verdi kapalı diye billah kapalı diil denizevler 214 sokakta

SIRADAKİ HABER

banner910

banner826