banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Samsun Tabip Odası'ndan yasa talebi

Samsun Tabip Odası, 17 Nisan Sağlıkta Şiddetle Mücadele Günü olarak kabul edilmesini ve sağlıkta şiddeti önlemeye yönelik yasa taleplerinin hayata geçirilmesini istedi.  TTB Genel Sekreteri Dr. Bülent Nazım Yılmaz, "Sağlık Bakanlığı'nı, hekimlerin yegane örgütü TTB ile ortak hareket etmeye çağırıyoruz" dedi

SAMSUN HABER 17.04.2019, 17:13
Samsun Tabip Odası'ndan yasa talebi

Türk Tabipleri Birliği (TTB), hasta yakını tarafından görevi başında öldürülen Dr. Ersin Aslan’ın ölümünün 7. yıl dönümünde, sağlıkta şiddete karşı sessiz kalmamak ve sağlıkta şiddet yasası çıkarılması için tüm yurtta uyarı eylemi yaptı.

HAYATA GEÇİRİLSİN
Samsun'da, Samsun Tabipler Odası ise Dr. Kamil Furtun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi önünde basın açıklaması yaparak, 17 Nisan'ın “Sağlıkta Şiddetle Mücadele Günü” olarak kabul edilmesini ve sağlıkta şiddeti önlemeye yönelik yasa taleplerinin hayata geçirilmesini istedi. 

GÜVENLİ ORTAM İSTİYORUZ
Türk Tabipler Birliği Genel Sekreteri Dr. Bülent Nazım Yılmaz'ın da katılımıyla gerçekleşen basın açıklamasında konuşan Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Murat Erkan, "Artık sağlık ortamı hastalara, insanlarımıza hayat verdiğimiz ortam olmaktan çıktı, kendi hayatlarımızı kurtarmaya çalıştığımız ortamlar haline geldi. Biz hekimler ve sağlık çalışanları olarak güvenli bir ortamda çalışmak istiyoruz. 2014 yılından beri sağlıkta şiddeti önlemeye yönelik yasa tasarısıyla ilgili olumlu bir geri dönüş alamıyoruz. Sesimizi, Sağlık Bakanlığı'na ve yetkili mercilere duyurmak istiyoruz. 17 Nisan'ı Sağlıkta Şiddetle Mücadele Günü ilan edilmesini ve bizim en ısrarcı olduğumuz talebiz olan yasa tasarısının çıkarılmasını artık istiyoruz" dedi.

BİRLİKTE ÇALIŞALIM
Sağlık Bakanlığı'na çağrıda bulunan Türk Tabipler Birliği Genel Sekreteri Dr. Bülent Nazım Yılmaz, "Gelin birlikte mücadele edelim, hekimlerin taleplerini birlikte yaşama geçirelim. İlgililer, performans ve özelleştirme uygulamalarının sağlıkta şiddeti arttırdığına yönelik görüşlerimizi dikkate almadı. Bugün tekrar Sağlık Bakanlığı'nı, hekimlerin yegane örgütü TTB ile ortak hareket etmeye çağırıyoruz. Bu doğrultuda 17 Nisan'ın Sağlıkta Şiddetle Mücadele Günü olarak kabul edilmesinin ve sağlıkta şiddeti önlemeye yönelik yasa talebimizin yaşama geçirilmesinin önemli bir adım olacağını Sağlık Bakanlığı'ndan talep ediyoruz" dedi.

Merve İLHAN, Hande ONAT
 

Yorumlar (0)