banner1365

banner1469

banner1345

banner1473

Samsun Medya Grubu'ndan Havza'da 'Çat Kapı Siyaset'

banner1475

Samsun Medya Grubu ekipleri, 'Çat Kapı Siyaset' programı kapsamında ilçelerin tek tek nabzını tutmaya devam ediyor. Ekibimizin bu kez durağı Havza olurken, 31 Mart'a sayılı günler kala son durum gözlemlendi

SAMSUN HABER 22.02.2019, 09:51 22.02.2019, 10:31
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu (SMG) 31 Mart 2019 yerel seçimlerine 37 gün kala, ilçelerin nabzını 'Çat Kapı Siyaset' programı kapsamında tutuyor. Samsun Canlı Haber TV Genel Yayın Yönetmeni Mahmut Erdoğan'ın yönetimindeki Samsun Canlı Haber TV ve Samsun Gazetesi ekipleri adeta seçimin nabzını sokak sokak tuttu. 'Çat Kapı Siyaset’ programı kapsamında belediye başkanları, parti ilçe başkanları, STK başkanları, gençler, kadınlar ve yaşlıların yanı sıra esnafla seçim ve beklentileri konuşuldu. 'Çat Kapı Siyaset' programında, önceden haber verilmeden partiler ve STK’lara yapılan ziyarette görüşler alındı. 

Ekibimiz, Havza'da ilk olarak AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti. SKM'de çalışmalar devam ederken merkezde bulunan partili ve vatandaşlar demeç vermekten kaçındı. 

HAVZA'YI KADIN ELİ KUCAKLAYACAK
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı'na giden ekibimizin izlenimlerinde ise şu ifadelere yer verildi: 
Ertaş Çoban (CHP Havza İlçe Başkanı): Ülkemiz için bu seçim süreci oldukça önemli. Yerel yönetimleri için 5 yılda bir gelen bu süreç, aslında sadece 5 yılı değil en az 10 yıllık bir süreci kapsıyor. Havza'da teşkilat olarak her insana temas etme düşüncesindeyiz. Her eve sizin bize yaptığınız gibi çat kapı ziyaretlerimiz devam ediyor. Son derece olumlu tepkiler alıyoruz. Hem kadınların sosyal yaşama ve ekonomiye katılımı anlamında ciddi projelerimiz var. Bunu yaparken de sadece CHP olarak değil, diğer siyasi partiler ve STK'larla birlikte Havza'da Mehtap hanımın başkanlığında kadın elinin değdiğini görecekler. Nezaketin, sevginin, herkesi kucaklayacağı, Atatürk Türkiyesi içinde bir anlayışın ve yönetimin olacağını bütün vatandaşlarımız bilsinler. Havza'yı Türkiye'nin en önemli noktası yapacağız. Bunun için de ilçemizde güzel bir atmosferde çalışmaları devam ettiriyoruz.

HAVZALILAR KAZANACAK
Mehmet Aslan GÜLTEKİN: 31 Mart yerel seçimlerinde kadın başkanımız Mehtap Hanımla birlikte ilçede bahar havası esecek. 20 yıldır beklediğimiz bahar havasını bu yıl yaşayacağız inşallah. Biz, hiçbir siyasi partiyi rakip olarak görmüyoruz. Biz kendilerini kardeş olarak görüyoruz. Kardeş ile dost olup Havza'yı kalkındıracağız. İnşallah Havzalılar kazanacak.

İLÇEYE KADIN ELİ DEĞECEK
Aziz KARAHAN: Havza'da Mehtap Yeşilbaş'a başarılar diliyorum. Bir kadın elinin ilçemize değmesi bizi oldukça mutlu ediyor. Biz, eski esnaf olarak ilçemiz için güzel çalışmalar olacağına inanıyorum. İnşallah bütün kadınlarımız ve vatandaşlarımız artık Havza'da mutlu olacak. Bu seçimde tek temennim hayırlısı ne ise o olsun.

HAVZA ÇOK DEĞİŞECEK
Ecevit SARIÇOBAN: 31 Mart tarihi itibariyle Mehtap hanımın önderliğinde Havza'nın tarihinin değişeceğine inanıyorum. Havza'nın konumunun daha iyi değerlendirileceğini umuyorum. Belediye meclis üyelerimizle birlikte ilçemizin en güzel konuma gelmesi için gençlerimizle, köylerimizle birlikte çalışarak sosyal belediyeciliği ön planda tutacağız. 

Seçimlere Cumhur İttifakı çatısı altında çalışmalara devam eden MHP ilçe başkanlığında ise  şu izlenimler yer aldı: 

İTTİFAK RUHUYLA DEVAM
Ali Bardaklı (MHP Havza İlçe Başkan Yardımcısı): MHP ilçe teşkilatı olarak ittifaka saygılıyız. İttifakın sürmesini istiyoruz. Genel merkezimizin bize verdiği talimatlar doğrultusunda hareket ederek, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bunlar için de ne yapmak gerekiyorsa her an hazırız.  Allah'ın izniyle ittifak ruhu ilçemizde en iyi şekilde temsil edilecektir. Umarım bu seçim süreci ülkemiz için hayırlı olur.  Hiçbir Türk vatansız, vatan da başsız kalmaz. Allah ne derse o olacak. Biz ne yapmamız gerekiyorsa yapıyoruz devam da edeceğiz.  

HAVZA'DA İYİ PARTİ YOK
Seçimlerde Millet İttifakı çatısı altında girecek olan İYİ Parti, Havza İlçesi'nde aday çıkarmazken, CHP'li aday Mehtap Yeşilbaş'ı destekleyecek. Çat Kapı Siyaset programı kapsamında partilerin ilçe başkanlıkları ziyaretinde İYİ Parti'nin bir başkanlık binasının olmaması nedeniyle bir röportaj gerçekleşmedi.

SAADET'TE KAPILAR KAPALI
Ekibimizin son durağı Saadet Partisi olurken burada da ilçe başkanlığında hiçkimsenin bulunmayışı nedeniyle röportaj gerçekleştirilemedi. 

SÖZ VATANDAŞLARDA
Bir taraftan ekiplerimiz siyasilerin kapılarını çalmaya devam ederken, bir taraftan da diğer ekiplerimiz sokak sokak vatandaşlardan görüşler aldı. Havzalılara mikrofonlarımızı uzatan ekibimiz, "Yerel seçimler hakkında ne düşünüyorsunuz, beklentileriniz nedir, tercihiniz hangi yönde olacak, büyükşehir belediye başkanlık seçimleri hakkında düşünceleriniz neler?” diye sordu. Havzalılar görüşlerinde şu yanıtları verdi: 

AK PARTİ YİNE KAZANIR 
Hamza YARAR: İnşallah hayırlı bir seçim olur. Vatandaş olarak oyumuzu sorunsuz sıkıntısız kullanmak isteriz. Ben Havzamız'da AK Parti’nin kazanacağına inanıyorum. Gösterilen adaylar da gayet başarılı diye düşünüyorum. Çünkü burada yapılan hizmetleri herkes tarafından seviliyor. Büyükşehirde ise Mustafa Demir gösterildi. Bence AK Parti bu seçimlerde kazanır. Vatana, millete hayırlı olsun. 

İLÇEDE AK PARTİ, BÜYÜKŞEHİR’DE USTA 
Doğan ÖZCAN: Ben kararımı verdim. İlçemde AK Parti’ye, Büyükşehir’de Erhan Usta’ya oy vermeyi düşünüyorum. AK Parti’nin her hizmetini beğeniyorum. Erhan Usta’yı da, kendi ilçemizin vatandaşı, Havzalı olduğu için ayrı seviyorum. Bu şekilde olursa daha verimli olacağını düşünüyorum. 

ÖZDEMİR VE DEMİR ŞANSI YÜKSEK 
Ali KARA: Sebahattin Özdemir’in kazanacağına, şansının olduğuna inanıyorum. Çünkü AK Parti'nin hizmetlerinden memnunuz. Bence gayet iyi çalıştılar. O yüzden peşlerinden gidiyoruz. Büyükşehirde bağımsız adaylar var ama kazanacaklarını zannetmiyorum. Mustafa Demir’in şansının daha yüksek olduğu kanaatindeyim. 

DURUMLAR KARIŞIK KARIŞIK 
Necdet ALBAYRAK: Havza’nın durumu karışık diye değerlendiriyorum. Çünkü herkes bir yerlere dağıldı. Buradan her partiye oy gidecek. Mutlaka AK Parti’ye oy verenler olacak ama diğer partilerin de şansı yükseldi. O yüzden ne olacağını bende bilemiyorum, kararsızım. Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.
 


AK PARTİ’DEN VAZGEÇMEM 
Mustafa YİĞİT: Adayları tanıyorum ama tanımasam bile yine de AK Parti'yle 'devam' derdim. Çünkü ben yıllar önce görmediğim hizmeti bu partide gördüm. Diğer partileri de takip ediyorum ama 80 yaşında biri olarak her şeyi gördüm ve farkına vardım. Hizmet dediğin böyle olur. O yüzden AK Parti’den vazgeçmem. 

ŞU AN İÇİN DURUM ORTADA
İlyas YÜCEL: Şu an için durum ortada görünüyor. Büyükşehir ile ilgili herhangi bir görüşüm yok ama ittifaklar kurulsa da son sözü söyleyecek olan vatandaştır.

HAVZA NET DEĞİL
Fikret MUTLU: Havza’da siyasi parti ve bağımsız adaylarımız var. Şu an için Havza’da herhangi bir isim vermemiz mümkün değil. Büyükşehir için Erhan Usta’nın bir adım önde olduğunu düşünüyorum. 

KAZANAN CUMHUR İTTİFAKI  
Mehmet CÜRMEN: Yerel seçimlerde Havza’da Cumhur İttifakı adayı olan Sebahattin Özdemir’in kazanacağını düşünüyorum. Karşısındaki rakiplerin çok oy alacaklarını zannetmiyorum. Cumhur İttifakı çok farklı bir şekilde seçimden galip çıkacaktır. Büyükşehir’de ise Mustafa Demir yine aynı şekilde farklı bir sonuçla seçimlerde üstün olacağını öngörüyorum. 

HAVZA BELİRSİZ BÜYÜKŞEHİR USTA
Ali Yılmaz: Durumlar karışık, bir taraftan parti adayları bir taraftan da bağımsız adaylar belediye başkanlığı için yarışıyor. Havza’da şu an ağır basan bir taraf bulunmuyor. Samsun’un çocuğu olduğu için Büyükşehirde Erhan Usta’yı destekliyorum.  

BAĞIMSIZLAR OYLARI BÖLDÜ
Oktay ÖZMEN: Şu anda Havza’da ittifak dolayısıyla durumlar net değil. Vatandaş kime oy vereceğini henüz kararlaştıramadı. Bağımsız adaylar çıktığı için oylar bölünmüş durumda ve kişiler arasında oylar kayabilir. Seçime 1 ay kala durum netleşmeye başlayacaktır. Erhan Usta, Havzalı olduğu için ona buradan çıkacak oy daha fazla olacaktır. Ama Mustafa Demir’in oyu da azımsanacak düzeyde değil. 

Röportajlar:  Dilber BAHADIR, Yasin KÖSE, Mustafa TOGUR, Hande ONAT, Uğur ATICI, Ekrem ASLAN 

Yorumlar (0)
-1°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 26 Ocak 2020
İmsak 06:16
Güneş 07:44
Öğle 12:52
İkindi 15:26
Akşam 17:50
Yatsı 19:14