Samsun istila altında!

Samsun'un 19 Mayıs ve Bafra ilçelerinde dün bir anda ortaya çıktığı öğrenilen aynı türdeki kelebekler, görenleri şaşkına çevirdi.

Samsun istila altında!
banner1314

19 Mayıs ve Bafra ilçelerinde dün bir anda ortaya çıktığı öğrenilen aynı türdeki kelebeklerin, görenleri şaşkına çevirdiği belirtildi. İlk defa bu kadar kelebeği bir arada gören vatandaşlar, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nü arayarak tedirginliklerini dile getirdi.

Samsun'un 19 Mayıs ve Bafra ilçelerinde sahil kesimi ve yüksek yerleşim yerlerinde kelebek sürüleri ortaya çıkarken, otomobillerin camlarına ve tarım ürünlerine konan kelebeklerin, vatandaşları tedirgin ettiği öğrenildi. Sayıları hızla artan kelebeklerle ilgili İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince inceleme başlatıldığı bildirildi.

"ÇOK MUCİZEVİ BİR ŞEY"

Bu olaya tanık olanlardan biri olan Kübra Çakır, ilk defa böyle bir şey gördüğünü söyleyerek, "Çok şaşırtıcı bir durum. Binlerce kelebeğin bir arada olması bizi gerçekten büyüledi. Çok farklı bir durum bu. Daha önce hiç bu kadar kelebeği bir arada görmedim. Bence çok mucizevi bir şey" ifadesini kullandı.

"ÇOK GÜZEL VE ŞAŞIRTICI BİR DURUM"

Bir diğer tanık Seda Selman ise "Bir anda ortaya çıktılar, her yeri sardılar. Ne olduğunu anlamadık. İlk defa bu kadar kelebeği bir arada görüyoruz. Ama çok güzel bir görüntü oluşuyor. Binlerce kelebek bir arada. Neden böyle olduğuyla ilgili hiç bir fikrim yok ancak çok güzel ve şaşırtıcı bir durum" dedi.

TARIM MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA

Öte yandan il Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından söz konusu kelebeklerle ilgili sosyal medya üzerinden şu açıklama yapıldı; "Boğa dikeni gibi yabani bitkilerle beslenen bu kelebek türünün mevcut tarımsal yapımıza herhangi bir zararı yoktur. Çiftçilerimize vatandaşlarımıza duyurulur."

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 15:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşegül Nazli Parlak
Ayşegül Nazli Parlak - 2 ay Önce

Ordu'nun ünye ilçesindede 2 gün önce sabah saatlerinde aynı şekilde kelebek sürüsü vardı. Sanırım sıcak havalarda kozalarından yeni çıkmaya başladılar.

SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308