banner1317

Samsun hedefine ulaştı...

Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç,"19 Mayıs 1919'un anısına düzenlenen '100. Yılda 1919 Organ Bağışçısı' Kampanyası kapsamında hedefe ulaşıldı. Bağışçı olan herkese teşekkür ederim" dedi 

Samsun hedefine ulaştı...
banner1314

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Atatürk ve silah arkadaşlarının  Samsun'a çıkışının 100. yılına özel  " 100. yılda 1919 organ bağışçısı" kampanyası düzenlendi. Kampanya kapsamında Atakum İlçe Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda hastaneler, kışlalar, polis okulu, alışveriş merkezleri ve şehir merkezinde halkımızın rahat ulaşabileceği alanlarda açılan stantlarda 19 Mayıs tarihine kadar halkımızın organ bağışları kayıt altına alındı. 

SAMSUN'DA 18 BİN 326 KİŞİ VAR 

Kampanya hakkında bilgi veren Samsun İl Sağlık Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç; " Mayıs ayı itibariyle yürütülen kampanyamızda halkımızın büyük desteği, müdürlüğümüz ve Atakum İlçe Sağlık Müdürlüğümüz çalışanlarının özverili çalışmalarıyla milli mücadelemizin 100. yılında 1919 organ bağışçısı hedefine ulaştık. Bağışçılarımıza teşekkür ederim. Ülkemizde organ naklindeki en büyük sıkıntı organ bağışının azlığıdır. Organ bağışını artırıp, bu konudaki toplum duyarlılığı korumak Sağlık İl Müdürlüğümüzün en önemli hedefleri arasındadır.  Biz de bu kampanyada olduğu gibi bu konuda, toplumsal farkındalık oluşturmak, organ bağışını artırmak için yıl boyu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda 2019 yılı ilk 5 aylık dönemde ilimizde 20 bin kişiye organ bağışı ve organ nakli konularında eğitim verildi.  Çalışmalarımız sonunda da Samsun'daki organ bağışçısı sayısı 18 bin 326 kişiye ulaştı" dedi. 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300