banner1518

banner1567

banner1526

banner1499

banner1496

banner1324

Samsun girişimcilik üssü olacak!

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, ‘Kadın Girişimcilik Üssü’ maddesini oy birliği ile kabul ederek karara bağladı. Alınan kararın ardından Üsküdar Üniversitesi ve Samsun Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Samsun’da Kadın Girişimcilik Üssü kurulacak

SAMSUN HABER 15.09.2018, 09:45 15.09.2018, 15:17
82
Samsun girişimcilik üssü olacak!

Büyükşehir Belediye Meclisi eylül ayı son toplantısı Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda Meclis Başkanvekili Turan Çakır Başkanlığında gerçekleşti. 
Komisyonlardan meclise havale edilen 48 maddeden sadece bir tanesi oy çokluğu ile kabul edilirken, 47 madde oy birliği ile kabul edilerek karara bağlandı. Kadın Girişimcilik Üssü, Samsun Akredite Uluslararası Metal Metroloji ve Kalibrasyon Laboratuvarının Teknik Kapasitesinin Arttırılması Projesi ve geçen ay Batman’da şehit olan Jan. Uzm. Onb. Adem Güven’in adının evinin bulunduğu sokağa verilmesi maddeleri oy birliği ile kabul edilerek karara bağlandı. 

Girişimcilik üssü ile ilgili açıklamalarda bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanı Turan Çakır, “Samsun’da kadın ve genç girişimcilere destek vermek amacıyla ‘Girişimcilik Üsü’ kurulması yönünde karar alınmıştır” dedi.

‘ÇALIŞMALAR TAM HIZ DEVAM EDİYOR’

Projenin yer tahsisinden sonra başlayacağına ifade eden Başkan Çakır, “Büyükşehir Belediyesi'nin Üsküdar Belediyesi ile ortaklaşa yürüteceğimiz bu proje bize ilk geldiğinde biz seve seve yapacağımızı söylemiştik.  Bugün ki meclis oturumumuzda alınan karar sonrası kendileriyle ortak bir protokol imzalayacağız ve bizim yer tahsisimizden sonra çalışmalar başlayacaktır. Böylece şehrimizdeki tüm kadın ve genç girişimciler sosyal ve iş hayatına atılabilecekler.  Yer konusunda ise bizim şehirde restore ettiğimiz birkaç tarihi bina var bu binalardan birini KADEM’E tahsis etmiştik. Hatta Olgunlaşma Enstitüsü’nün bir bölümünü de kendilerine vermiştik. Şimdi bizde kendilerine bir yer tahsis edeceğiz. Üsküdar Üniversitesi’nin yaptığı projeler sonrası da Samsun’da çalışmalar da tam anlamıyla başlamış olacak” diye konuştu.

BAFRA MEZBAHASINDA FİYATLAR BELİRLENDİ
Samsun Büyükşehir belediyesi uhdesinde yer alan Bafra mezbahasının Bafra Ticaret Borsası ile iş birliği içerisinde yatırım yapılarak işletme kapasitesinin büyütülmesi için protokol yapıldı. Bu protokol ile işletmenin yüzde 50 hissesi Samsun Büyükşehir Belediyesi, % 50 si ise Bafra Ticaret Borsasına ait olacak. Uzun süre kesim fiyatları ile ilgili yaşanan tartışmalara da nokta konuldu ve kesim fiyatları belirlendi. Büyük baş kesimde 70 TL olan fiyat KDV dahil 135 TL olurken, Küçükbaş 15 TL’den KDV dahil 30 TL oldu.

ŞEHİDE VEFA
Mecliste ayrıca geçen ay şehit olan Samsunlu Jandarma Uzman Onbaşı Adem Güven’in evinin bulunduğu İlkadım ilçesi Hastane Mahallesi’ndeki Çınarlı Sokağın adı, ‘Şehit Jan. Uzm. Onb. Adem Güven Sokak’ olarak değiştirilmesi maddesi de oy birliği ile kabul edilerek karara bağlandı. 

Haber:Uğur ATICI

Yorumlar (0)