banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsun'dan ortak mesaj: Tek yüreğiz - Samsun Haber

banner1357

Türk Silahlı Kuvvetleri'nce (TSK), Suriye Milli Ordusu ile Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK ve DAEŞ terör örgütlerine karşı yürütülen Barış Pınarı Harekatı'nı değerlendiren il başkanları, ülkenin geleceğinin siyaset üstü olduğuna vurgu yaparak, "Ülkemizin menfaati için tek yüreğiz" dedi.

SAMSUN HABER 11.10.2019, 09:43 12.10.2019, 11:13
Samsun'dan ortak mesaj: Tek yüreğiz - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Türk Silahlı Kuvvetleri'nce (TSK), Suriye Milli Ordusu ile Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK ve DAEŞ terör örgütlerine karşı yürütülen Barış Pınarı Harekatı'nı değerlendiren il başkanları, operasyona tam destek verdiklerini ifade etti.

CHP İl Başkanı Mehmet Kundak, İYİ Parti İl Başkanı Recep Güleroğlu ve SP İl Başkanı Temel Armutçu, Türkiye'nin varlığı için düzenlenen harekata tam destek verdiklerini dile getirdi.

ASLOLAN BİRLİĞİMİZ

Harekatın hiçbir askere zarar vermeden tamamlanması temennisinde bulunan CHP İl Başkanı Kundak, "Aslolan Türkiye Cumhuriyeti'nin güvenliğidir. Bunun adına yapılan her konuda desteğimiz sonsuz. Suriye'nin toprak ütünlüğüne de zarar vermeden bu harekatın bir an önce zaferle sonuçlanmasını diliyoruz. Ancak operasyon, öncesinde TBMM'de açıkça görüşülmeli ve muhalefet partilerine bu konuda bilgi verilmeliydi" dedi.

TEHDİTLERE KARNIMIZ TOK

ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye ekonomisini tehdit eden açıklamalarını 'utanç verici' olarak değerlendiren Kundak, "Hiçbir devlet başkanı ülkemizi tehdit etmeye cürret edemez. Bu konuda Cumhurbakanlığından kendisine net bir cevap verilmemesi ise düşündürücü. Her ne şart altında olursa olsun, bu tehditlere karnımızın tok olduğunu bir kez daha dile getiriyoruz" diye konuştu. 

SİYASET ÜSTÜ KONU

Operasyonun Türkiye'nin milli birlik ve beraberliğini gerektiren en temel noktalardan biri olduğuna vurgu yapan İYİ Parti İl Başkanı Recep Güleroğlu, "Ülkemizin dış politikası için bu harekat zorunluydu. Devletin başlattığı bu operasyon siyaset üstüdür ve bu konuda elimizden gelen tüm desteği vermeye hazırız. PKK/PYD güçlerinin bölgeden tasfiyesi için operasyonun başarılı geçmesini temenni ediyoruz ve konuda şüphemiz yok. Rusya ve İran'ın desteğini alan bu harekatın başarılı olmaması için hiçbir neden yok. Askerimizin bu operasyondan da zaferle çıkacağına inanıyoruz. Ayrıca, bu harekatın Suriye'nin toprak bütünlüğünü sağlamaya yönelik olduğuna da dikat çekmeliyiz" ifadelerine yer verdi.

ASKERİMİZE DUA EDİYORUZ

Türkiye'nin bölgesi için büyük bir güç olduğuna vurgu yapan SP İl Başkanı Armutçu, "Askeri harekat başladıktan sonra siyaseti bir kenara bırakırız. Temel anlayışımız, askerimizin bu harekatı en başarılı şekilde tamamlaması. Bunun için de parti olarak hükümetimize tüm desteği vermeye hazırız. Saadet Partisi olarak bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da desteğimiz sürecek. Şu an askeri olarak tam da olmamız gereken noktadayız, tüm ulusumuzdan askerlerimize dua etmelerini temenni ediyoruz" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)