banner1160

Samsun'daki yeni hastaneye Sağlık Bakanı müjdesi!

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Samsun'un Terme İlçesi'ndeki yeni devlet hastanesinin eksikliklerinin giderileceğini söyledi

Samsun'daki yeni hastaneye Sağlık Bakanı müjdesi!
banner1139

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, bir dizi ziyaret için gittiği Ankara’da Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ile bir araya geldi. Başkan Şenol Kul, Bakan Ahmet Demircan ile Terme Devlet Hastanesi'nin eksiklerini görüştü. 

DOKTOR ATAMA SORUNU
Başkan Şenol Kul, hastanenin özellikle doktor ve sağlık cihazları konusundaki eksikliklerini Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a aktardı. Başkan Şenol Kul, doktor atama dönemi olmadığı için hastanedeki doktor eksikliklerinin giderilmesi için Samsun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılacak geçici görevlendirmelerle sorunun atama dönemine kadar giderileceğini ifade etti.
Doktor atama döneminde de yeni doktorların Terme Devlet Hastanesinde göreve başlayacağının sözünü sağlık Bakanı Ahmet Demircan’dan aldıklarını ifade eden Şenol Kul, “hastanemizdeki doktor eksikliklerini büyük ölçüde çözmüş olacağız” dedi. 

EKSİK CİHAZLAR İÇİN İHALE
Ayrıca yapılan görüşmede Terme Devlet Hastanesi'ne mamografi, gezici röntgen diğer sağlık cihazlarının tahsisi içinde Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ile görüştüklerini belirten Başkan Şenol Kul, bu cihazlar için de kısa bir süre içinde ihale açılacağını dile getirdi. 

Şenol Kul, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a Terme Devlet Hastanesi'ne yaptıkları desteklerden dolayı teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127