banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Samsun'da son 1 buçuk ay kaldı

banner1357

Samsun'un Saathane Meydanında bulunan balıkçılar, sezonun kapanmasına yaklaşık 1 buçuk ay kaldığını söyleyerek Samsunlu vatandaşları bolca balık tüketmeye davet etti.

SAMSUN HABER 16.02.2019, 09:33 16.02.2019, 10:20
banner1353
banner1375

Havaların soğumasıyla birlikte lezzet arttı, fiyat düştü diyen, balıkçı Talat Bayazıt, " Yoğunluk çok iyi gidiyor, talep çok. Çünkü balıklar çok lezzetli ve fiyatı uygun. Mesela İri mezgit 10 lira, İstavrit 7 liradır. Havaların soğumasıyla birlikte balıklarda hem lezzetlendi hem de fiyatı düştü. Aynı zamanda balık çeşitleri de arttı. Şu sıralar mezgit ve istavrit çok sık tercih ediliyor. Bu yoğunluk Mart ayının sonuna kadar gider diye düşünüyoruz. Balık her hastalığa şifa olduğu için herkesin tüketmesini öneriyorum. En doğal, katkısız ve vitaminli besin kaynağı olarak sofralardan eksik edilmemeli" şeklinde konuştu.

SEZONUN KAPANASINA 1 BUÇUK AY KALDI

Sezonun kapanmasına 1 buçuk ay kaldığını söyleyerek, balığın bolca tüketilmesi gerektiğini söyleyen, balıkçı Halit Bayrak, "Kimse balığa pahalı demesin. Çünkü şuanda denizde balık yok. Bu sene balık bol oldu. Kimse yemedim, yoktu da diyemez. Balığın her zaman lezzeti vardır ve şu sıralar hava soğuk olduğu için daha da lezzetti. İstavrit ve mezgit şuan da sık tercih edilenler arasında yer alıyor. İsteyenler için balığı burada temizliyoruz, satışa sunuyoruz. Mevsimin sonuna doğru yaklaşıyoruz. Vatandaşlar bu günlerin değerini bilsinler, bolca tüketsinler. Sezonun kapanmasına 1 buçuk ay kadar bir zaman kaldı" dedi.

FİYATLAR GAYET UYGUN

Fatma ÖMEROĞLU: Bence fiyatları gayet uygun. Havalar soğudu, balıklarında lezzeti arttı. O yüzden biz ailece çok sık tercih ediyoruz. Hatta en çok barbun balığını tercih ediyoruz. Soframızdan eksik olmuyor diyebilirim.

HEM FİYATI HEM DE LEZZETİ

Adem İNÇ: Balıkların fiyatı gayet ucuz. Dün mezgit yedim çok beğendim. Haftada bir kaç kez tercih ederim. En çok mezgit ve istavrit tercih ediyorum ama hamsiyi de çok severim. Balık sezonun kapanmasına az kaldı. Herkesin bu günlerde balığı bolca tüketmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Sağlık için herkes hafta da en az 3 defa tüketmeli.

HAFTADA BİR TERCİH EDİYORUZ

Mustafa ÖZTÜRK: Mezgit balığı almaya geldim. Herkesin kesesi aynı olmadığı için bana fiyatları uygun gelmedi ama yinede alacağım. Her çeşit balığı seviyorum. Hem lezzetli hem de çok seviyoruz. O yüzden haftada bir mutlaka tercih ediyoruz.

FATSA'YA BİLE BALIK GÖNDERİYORUZ

Nermin AYDIN: Balık olsun da her türlüsünü yerim. Fatsa'ya bile balık gönderdiğimiz oluyor. Balık fiyatları bana göre biraz pahalı ama çok lezzetli. O yüzden sıklıkla tercih ettiğimiz oluyor. Sağlığa faydası olduğu için herkesin tüketmesini tavsiye ederim.

Haber: Hande ONAT - Ekrem ASLAN

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 12 Aralık 2019
İmsak 06:12
Güneş 07:44
Öğle 12:34
İkindi 14:52
Akşam 17:13
Yatsı 18:40