banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Samsun'da öğrenciler uçtu

banner1357

Samsun’a gelen Gyrocopter Branş Başkanı Mustafa Yavuz, Kızılırmak İlkokulu öğrencilerini uçurdu.

SAMSUN HABER 07.11.2018, 11:47 07.11.2018, 11:55
Samsun'da öğrenciler uçtu
banner1353
banner1375

Tekirdağ’dan GYROCOPTER ile yola çıkan Mustafa Yavuz yaptığı açıklama da "Şu ana kadar  Gökçeada, Pamukkale, Antalya, Manavgat, Adana, Gaziantep, Mardin, Şırnak, Elazığ ve Sivas illerine uğradım. Gittiğim her ilde Özellikle ilk ve ortaöğrenim öğrencilerini uçuruyorum.  Amacım havacılığı, çocuklara sevdirmektir. Maliyetini tamamen kendisinin karşıladığını da söyleyen Mustafa Yavuz,etkinliklerinde şimdiye kadar 700'e yakın  çocuğu uçurdum. Ayrıca gittiğim illerdeki Türkiye Hava Sporları Federasyonu il temsilcileri ile birlikte havacılara Gyrokopteri tanıtıyorum. Bugün ise, Bafra Kızılırmak İlkokulu Havacılık kulübü ve 4.sınıf öğrencilerinin  de olduğu 55 kişilik öğrenci grubunu, veli ve öğretmenlerini ağırlayacağım" dedi.

Mustafa Yavuz, çocuklara hava araçları hakkında bilgi verdikten sonra gyrocoptere bindirerek 5 öğrenciyi de bizzat uçurdu. Özel öğretim öğrencisi Uğur Utku Kaan Karabayır “Rüyalarımda kendimi hep uçarken görüyordum. İlk kez uçtuğum için çok mutluyum pilotumuza çok teşekkür ediyorum” dedi.

BAFRA'YA SPORTİF HAVA SAHASI YAKIŞIR

Türkiye Hava Sporları Federasyonu (THSF) Samsun il temsilcisi Burhan Apaydın; "Türkiye Hava Sporları Federasyonu  tarafından bazı illere bölgesel eğitim amaçlı Sportif Hava Parkları yapma kararı alındı. Bu kapsamda  Bafra’da uygun arazi tespit edilmiş ve teknik açıdan uygunluğu  federasyonca raporlanarak Gençlik ve Spor Bakanlığına arazi tahsisi için başvurulmuştur. Tahsis için bakanlıktan karar beklemekteyiz.Eğer tahsis yapılacak olursa ilk hava parkı Samsun Bafra’ya yapılacaktır. Burada bu günkü gibi çocuklarımıza yönelik birçok faaliyet gerçekleştirilecek, sportif havacılık eğitimleri yapılacaktır. Yine hava parkının bölgeye hava turizmi ve OSB lere havadan ulaşım için çok faydası olacaktır. Buralarda  birçok fuar ve festival organizasyonları da yapılabilecektir. Samsun’un köklü havacılık geçmişi vardır. İlimiz OMU uzay bilimleri fakülteleri ile birlikte bölgede havacılık alanında ihtisaslaşacaktır. Mustafa Yavuz beye çocuklarımızı sevindiren bu değerli etkinliği için teşekkür ederim.” dedi.

Gyrocopter uçuşları ; Sinop, Giresun, Kastamonu, Sivrihisar, Düzce, Tekirdağ olarak devam edecektir.

HABER: EMRE ŞAHİNOL

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 24 Ocak 2020
İmsak 06:17
Güneş 07:46
Öğle 12:52
İkindi 15:24
Akşam 17:48
Yatsı 19:11