banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Samsun'da Nisa Nur yüzerek hayata tutunuyor

banner1357

Samsun'da doğuştan kolları olayan Nisa Nur'un hedefi milli takıma girmek.

SAMSUN HABER 15.02.2019, 09:10
Samsun'da Nisa Nur yüzerek hayata tutunuyor
banner1353
banner1375

Samsun'daki özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde eğitim gören ve doğuştan kolları olmayan 12 yaşındaki Nisa Nur Çalık yüzerek hayata tutunuyor. Hedefi milli takıma girebilmek olan Nisa Nur'un bölgeler yarışmalarda çok sayıda derecesi var. Haftada 2 gün yüzen Nisa Nur, sosyal hayattan kopan çocuklara seslenerek, aktivite yapmaları gerektiği tavsiyesinde bulundu.

Başarılı bir yüzücü olmak istediğini söyleyen Nisa Nur Çalık, “İleride büyük bir yüzücü olmak istiyorum. Katıldığım yarışmalarda birinci olmak için çalışıyorum. Eskiden sudan çok korkuyordum. Yüzmeye başlayınca çok sevdim. En büyük hedefim madalya ve kupalar kazanmak. Ailem ve arkadaşların bana çok destek oluyorlar. Beni gören herkes benimle gurur duyuyor. Ben de çok mutlu oluyorum. Kedilerini eve kapatan engellilere ise hayata tutunmalarını ve sürekli evde oturmak yerine bir şeyler öğrenmeye çabalamalarını öneririm” dedi. 

Nisa Nur'un yüzme antrenörü Burak Güldalı ise "Nisa Nur, Özel Sporcular Kulübünün bir sporcusu. Kısa zamanda çok güzel bir ilerleme kat etti. Haftada 2 gün antrenman yapıyoruz. Milli takım hedefimiz var. Katıldığımız yüzme yarışlarında bölgesel anlamda dereceler alıyoruz. Mersin'de de 2.'lik aldık. İlerleyen dönemlerde Nisa Nur'un şerefle milli takıma hizmet edeceğine inanıyorum. Nisa Nur gibi özel çocuklarımızın hayata tutunmasındaki en önemli detay, bizim onları kazanmamızdır. Bizim onların eksikliklerini değil, görülmeyen özelliklerini keşfetmemiz lazım. Kollarımızın olmaması bir eksiklik değil. Nisa Nur’un kolları yok ama kanatları var. Bu çocuklarımız bazı şeyleri herkesten fazla istiyorlar. Çocuklarımız da istediği zaman bunları başarabilecek kapasitedeler. Özel çocuklarımıza herkesin destek olması lazım. Onlarla antrenman yapıp, imkan oluşturmamız lazım. Böyle yaparsak, özel çocuklarımızın hayata küsmesinin önüne geçebiliriz. Antrenmanlarımızı biraz daha arttırabilirsek birkaç yıl içerisinde milli takıma girebileceğimize inanıyorum” diye konuştu. 

Yorumlar (0)
banner1474
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 17 Şubat 2020
İmsak 05:54
Güneş 07:20
Öğle 12:54
İkindi 15:48
Akşam 18:18
Yatsı 19:38