banner1518

banner1608

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Samsun'da kitap fuarına büyük ilgi - Samsun Haber

Atakum Belediyesi’nin düzenlediği ve çok sayıda yazarı, kitapseverlerle buluşturacak Atakum Kitap Günleri’nin açılışına katılan Başkan Deveci, "Kitabın, düşüncenin, sanatın her türlüsü Atakum’da olmalı. Atakum, kültür ve sanat kenti olacak" dedi

Samsun Haber 06.12.2019, 16:50
641
Samsun'da kitap fuarına büyük ilgi - Samsun Haber

Atakum Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen, Atakum Kitap Fuarı’nın, Belediye Başkanı Cemil Deveci tarafından Atakum Kent Meydanı’nda açılışı gerçekleşti. Çok sayıda yazarı kitapseverlerle buluşturacak fuar, ilk günden yoğun ilgi gördü. 1. Atakum Kitap Fuarı, 9 gün boyunca 10.00-21.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak ve 15 Aralık’a dek kitapseverleri ağırlayacak. İmza günleri ve söyleşilerin de yer alacağı fuarda, kitapseverler takip ettikleri yazarlarla da bir araya gelecek. 

KÜLTÜR VE SANAT ŞEHRİ ATAKUM
Atakum’un kültür ve sanat şehri olacağını her fırsatta hatırlatan Başkan Deveci, "Kitabın, düşüncenin ve sanatın her türlüsü Atakum’da olacak. Burası Karadeniz’in en eğitimli, en çağdaş, en mutlu insanlarının yaşadığı bir kent olacaksa, bunun altyapısını oluşturmamız lazım. Tüm Samsunluları 15 Aralık'a kadar sürecek kitap fuarına davet ediyoruz” dedi. 

ÜNLÜ YAZARLAR ATAKUM’DA 
Çok sayıda yazarın Atakumlularla buluşacağı etkinlikte; İhsan Eliaçık, Hulki Cevizoğlu, Bekir Öztürk, Sinan Yağmur, Vehbi Vakkasoğlu, İsmail Tokalak, Reyhan Erdoğan, İsmail Tezgel, Ufuk Tufan, İbrahim Ülger, Zeynep Batımor, Gülseren Akdaş, Elif Çırak, Ümit Yaşar Işıkhan, İsmet Aci, İsmail Yağmur, Baha Rahmi Özen, Yılmaz İmanlık, İsmail Güçtaş, Volkan Erbaş, İnci Çetir, Ali Yılmaz, Nurcan Ateş, Nagihan Kabal, Emre Gül, Koray Yersüren, Hanife Uzun, Halime Özoğlu Temel, Gülseren Akdaş, Cemil Kılıç ve çok sayıda Samsunlu yazar kitaplarını imzalayacak.

Merve İLHAN-Cemal Kaptan 

Yorumlar (0)