banner1313

banner1300

banner1334

Samsun'da İmar Barışı'na rekor başvuru

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, kamuoyunda “İmar Barışı” olarak bilinen yeni İmar Yasası'nın yürürlüğe girmesinin ardından belediyeye 21 günde 5 bin 500 vatandaşın başvuru yaptığını söyledi

SAMSUN HABER 30.06.2018, 12:24
Samsun'da İmar Barışı'na rekor başvuru

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, kamuoyunda “İmar Barışı” olarak bilinen yeni imar yasası, yürürlüğe girmesi üzerine İlkadım Belediyesine 21 günde 5 Bin 500 vatandaşın başvuruda bulunduğunu söyledi.

EMLAK SERVİSİ HİZMETE HAZIR
Günde 200’ün üzerinde vatandaşın İmar Barışı için başvuruda bulunduğunu belirten Başkan Tok, “8 Haziran'dan itibaren 5 bin 500 vatandaşımız İmar Barışı için belediyemize başvuruda bulundu. Belediyemize gelen vatandaşlarımıza Emlak Servisimizde gerekli bilgiler personelimiz tarafından veriliyor. Bunun dışında düzenlemeden yararlanmak isteyen yapı sahipleri, İmar Barışı'nın detaylarına ilişkin merak ettiği tüm bilgilere ‘imarbarisi.csb.gov.tr’ ulaşabilir ve İmar Barışı başvurularını E-Devlet sistemi üzerinden yapabilirler. Ayrıca vatandaşlarımız Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden de bilgi alabilmektedir” dedi. 

Haber:Ertuğrul CENGİZ

Yorumlar (0)