banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Samsun'da ilk ders, Başkan Şahin'den!

banner1357

Samsun'un eğitimci Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk gününde öğrencilere çok önemli nasihatlerde bulundu

SAMSUN HABER 17.09.2018, 14:50
Samsun'da ilk ders, Başkan Şahin'den!
banner1353
banner1375

Başkan Zihni Şahin ilk ders gününde İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi konferans salonunda gerçekleşen ‘İlk Dersimiz’ adlı programda öğrencilerle buluşan Zihni Şahin, öğrencilere yaşam tecrübelerini aktararak nasihatlerde bulundu. 

'DAHA ÇOK OKUYUN, ARAŞTIRIN...' 
Belediye Başkanı olmadan önce yıllarca öğretmenlik yaptığını ve binlerce öğrenciye eğitim verdiğini söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Çok okuyan, her zaman araştıran insanlar farklı bir konum elde ederler. Bu yüzden çok kitap okuyun, kendinizi geliştirin. Seçeceğiniz meslekte saygınlık kazanın, aranan kişi olun. Toplum olarak en büyük eksikliğimiz, okumamak ve araştırmamak. Daha çok okumalı, araştırmalı ve üretmeliyiz” dedi. 

PLANLI, PROGRAMLI OLUN... 
Ders çalışmayı, gezmeyi, eğlenmeyi planlı ve programlı yapanların başarısının kaçınılmaz olduğunu da vurgulayan Başkan Şahin konuşmasını şöyle tamamladı:  

“Kendinizi çok iyi yetiştirin. Derslerde öğretmenlerinizi can kulağıyla dinleyin. Üniversiteyi kazanma noktasında sizin en büyük yönlendiriciniz öğretmenlerinizdir. Öğrenim hayatınız boyunca sosyal hayatınız olmasın, sadece ders çalışın demiyorum. Planlı ve programlı olun. Dersinize, eğlencenize ayıracağınız zamanı belirleyin. Düzensiz olunca, çalışmayınca bir başarı elde edemezsiniz. Önünüzde hayatınızın dönüm noktası olacak bir üniversite sınavı var. Bu büyük bir sorumluluk. Bunu yerine getirmek de çok çalışmaktan geçiyor. Hepinize şimdiden başarılar diliyorum.” 

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 19 Ocak 2020
İmsak 06:19
Güneş 07:49
Öğle 12:50
İkindi 15:19
Akşam 17:42
Yatsı 19:06