banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Samsun'da başkanlardan Öğretmenler Günü mesajı

banner1357

İlkadım, Atakum ve Tekkeköy belediye başkanları yayınladıkları mesajlarla 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladılar

SAMSUN HABER 24.11.2017, 09:57
Samsun'da başkanlardan Öğretmenler Günü mesajı
banner1353
banner1375

ERDOĞAN TOK:ÖĞRETMENLER, PIRIL PIRIL BİR GELECEK ÜRETİR
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili mesaj verdi.

Her insanın hayatında vazgeçilmez bir öneme sahip öğretmenin kutsal bir görev ile vazife icra ettiğini söyleyen Başkan Tok,  "Öğretmenlik, ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.’ anlayışını ifade eden çok seçkin bir görevdir. Öğreticilik kutsaldır. Çünkü iyiyi kötüden, güzeli çirkinden doğruyu yanlıştan ayırma vazifesini Allah, Peygamberlerine vermiştir. Toplumları ve bireyleri, ışığıyla aydınlatan, kendileri tükendikçe pırıl pırıl bir gelecek üreten öğretmenlerimize gereken hürmetin en güzeline layıktır. Başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, ülkemizin bugünlere gelmesinde emeği geçen öğretmenlerimizden ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Bu vesileyle bu özel günde tüm eğiticilerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlayarak, kendilerine başarı ve esenlikler diliyorum" diye konuştu. 

İSHAK TAŞÇI: ÖĞRETMENLİK, ADANMIŞLIKTIR…
24 Kasım’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Başöğretmen’ ünvanını aldığı tarih olduğuna dikkat çeken Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, en büyük savaşın cehalete karşı açılan savaş olduğunu ifade ettiği mesajında bölücü vatan hainlerinin hedefi olan Şehit Öğretmenleri de rahmetle andı.

EN BÜYÜK SAVAŞ CEHALETLE OLANDIR
24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili yayımladığı mesajında, geleceğin inşa edilmesinde en büyük sorumluluğun öğretmenlerin omuzlarında olduğunu söyleyen Başkan Taşçı, “Öğretmenlik bir meslekten daha ziyade, hayatını milletinin çocuklarını yetiştirmeye adamışlığın adıdır. En büyük savaş cehalete karşı açılan savaştır ve öğretmenler, bu savaşın başkumandanlarıdır. En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızı bir an olsun tereddüt etmeden teslim ettiğimiz kıymetli öğretmenlerimiz zor şartlar altında kutsal bir görevi yerine getirmektedir. Türkiye’nin dört bir yanında, bazen zor koşullarda olsa da, milletinin çocuklarını yetiştirmek için canını dişine takan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü saygıyla kutluyorum. 24 Kasım tarihinin öğretmenler günü olarak kutlandığı bugün, aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de başöğretmen unvanını aldığı önemli bir tarihtir. Bu vesileyle Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyorum” dedi.

ŞEHİT ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI
Görevi başında şehit olan öğretmenleri de rahmet ve minnet duygusuyla andığını ifade eden Başkan Taşçı, “Bölücülerin, vatan hainlerinin hedefi olan ve öğretmenlik aşkıyla gittikleri okullarında şehit edilen öğretmenlerimiz var. Bizler onları asla unutmadık. Uzak, yakın demeden ülkemizin dört bir köşesinde çocukların eğitimlerini alması için mücadele ederken şehit edilen tüm öğretmenlerimizi bir kez daha rahmet ve minnet duygularıyla anıyoruz. Ülkemizi aydınlık yarınlara ulaştırma noktasında bir bayrak yarışı içerisinde olan öğretmenlerimiz, bizim için son derece önemli bir yerdedir. Ben de bir öğretmen eşiyim. Öğretmenlerin nasıl bir fedakarlık içerisinde çalıştıklarını en iyi gören ve bilenlerdenim. Milletimizin geleceğini şekillendiren öğretmenlerimiz, gelecek nesillerin vatanına hayırlı evlatlar olarak yetişmesinin sigortasıdır” diye konuştu.

HASAN TOGAR: AYDINLIK YARINLARI İNŞA EDİYORLAR
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

 Geleceği ve aydınlık yarınları inşa eden görevini layıkıyla yerine getiren tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e 24 Kasım 1928 yılında ‘Başöğretmen’ unvanının verilişi ile birlikte her yıl öğretmenler günü olarak kutlanan bu önemli günde tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü bir kez daha kutluyorum. Geleceğin mimarı, aydınlık yarınların yol göstericisi hiç şüphesiz ki fedakar ve cefakar öğretmenlerimizdir. Temelinde emek,  özveri, sabır ve hoşgörü ile bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülmeyecek kadar değerli ve saygın bir meslek olan öğretmenlik geleceğin inşasında en önemli hayati rolleri üstlenmektedir. Öğretmenler öğrencisine bir anne bir baba şefkatiyle yaklaşarak onları çağın tüm bilgi birikimiyle donatarak yarınlara en iyi şekilde hazırlamaktadır.  Bu duygu ve düşüncelerimle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, en zor şartlarda bile bu kutsal görevlerini layıkıyla yerine getiren ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren cefakar, vefakar değerli öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyorum. Ayrıca bu kutsal meslek uğrunda şehit düşen ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi de rahmetle ve minnetle anıyorum” dedi.

Yorumlar (0)
banner1474
az bulutlu
Namaz Vakti 17 Şubat 2020
İmsak 05:54
Güneş 07:20
Öğle 12:54
İkindi 15:48
Akşam 18:18
Yatsı 19:38