banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Samsun'da acil serviste şok olay!

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş , Samsun'da dün görev esnasında bir hasta yakınının saldırısına uğrayan Acil Tıp Asistanı Dr. Hüseyin Tufan Yanık'ı hastanede ziyaret etti.

SAMSUN HABER 13.01.2019, 08:57
Samsun'da acil serviste şok olay!

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Samsun’da bir hasta yakını tarafından darp edilen Dr. Hüseyin Tufan Yanık'a geçmiş olsun ziyaretinde bulunurken, olayı şiddetle kınadıklarını belirtti.


SIRA TARTIŞMASI YUMRUKLU BİTTİ
Olay, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde dün akşam yaşandı.Baş ağrısı şikayetiyle acile gelen bir hasta, kalabalığı görünce kendisinin sırasının öne çekilmesini istedii. Bunun üzerine hasta yakını ile Acil Tıp Asistanı Dr. Hüseyin Tufan Yanık arasında sıra tartışması yaşandı. Yaşanan sözlü tartışmanın arbedeye dönüşmesi üzerine hasta yakını, görevli doktora yumruk atarak darp etti.Dr. Hüseyin Tufan Yanık olay üzerine darp raporu alarak saldırgandan şikayetçi oldu. 


Metin Memiş gerçekleştirmiş olduğu ziyarette, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet yasası ile ilgili şu ifadelerde bulundu;
  

 Sağlık çalışanlarının birileri tarafından şiddete uğramasına tahammülümüz yok. Bu anlamda 82 milyon vatandaşımızı da duyarlı davranmaya ve bu kutsal meslek olan sağlık çalışanlarına sahip çıkmaya davet ediyorum. Sağlık çalışanlarına yönelik saldırılarla ilgili mecliste yapılan düzenlemelerle birlikte tutuklu yargılanmaları gündeme gelmişti. Tutuklu yargılanmayla ilgili kanun düzenlenmesi çıkmasına rağmen maalesef uygulanamıyordu. En son bizim ısrarımızla CMK'ta bir düzenleme yapıldı. Tutuklu yargılanmanın da önü açılmış oldu. Şiddetin önüne geçmek için daha yaptırımları olması gerekiyor. Artık bu holiganların sağlıktan şiddetten ellerini çekmeleri gerekiyor. Bu anlamda bu işin takipçisi olacağız. Doktor arkadaşımıza ve sağlık camiasına geçmiş olsun diyoruz. Bizim bundan sonra bir arkadaşımızın şiddete uğramasına tahammülümüz yok" 

İHA                  

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 17 Eylül 2019
İmsak 04:43
Güneş 06:09
Öğle 12:34
İkindi 16:04
Akşam 18:50
Yatsı 20:11