banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin'e seçimlerden tam not!

24 Haziran seçimleri geride kaldı. Samsun, bir kez daha AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a desteğini gösterirken Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin de, seçim sürecindeki çalışaları ile dikkati çekti

SAMSUN HABER 30.06.2018, 14:08 30.06.2018, 14:26
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin'e seçimlerden tam not!

Türkiye’de 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilleri seçimi, seçmenin büyük katılımları ile gerçekleşti ve halk yüzde 52.6 oy oranı ile Recep Tayyip Erdoğan’ı yeni sistemde Cumhurbaşkanı olarak seçti. Milletvekili seçimlerinde ise AK partinin oyu ülke genelinde yüzde 42.6 olarak gerçekleşti. 

ZİHNİ ŞAHİN'İN SEÇİM KANRNESİ
Seçimlerin geri kalmasıyla beraber partiler kendi seçim değerlendirmelerine başladı. Samsun'da da, özellikle belediye başkanları ilçelerindeki oy oranlarını istatistiklerle kamuoyu ile paylaşarak seçim başarılarındaki paylarını ortaya koydu. Bunların arasında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin'in 'Seçim Karnesi' ise dikkatleri çekti.

SAMSUN’UN ZİHNİ ABİSİ
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi için adı geçmeye başladığı ilk günden bugüne Samsunlu vatandaşlar tarafından sevinçle karşılanan Zihni Şahin, göreve gelmesinin ardından toplumun tüm kesimlerini kucaklayarak tüm Samsun’a güçlü bir birliktelik mesajı verdi. Halk ile bütünleşen başkan Şahin’i Samsun çok sevdi.

GEZİLMEDİK İLÇE GEZİLMEDİK ESNAF KALMADI
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin seçim süreci boyunca bir milletvekili adayı gibi gezilmedik ilçe, gezilmedik esnaf bırakmadı. AK parti icraatları hakkında bilgi verdi ve seçim için destek istedi. Şehrin önemli bir markası olan Samsunspor destek açıklamaları yaptı. Bu taraftarlar arasında sevinçle karşılandı. 

GÜLSAN'DA KIRGINLIKLARI GİDERDİ
Başkan Şahin, başta Gülsan Sanayi sitesi olmak üzere kırgınların gönlünü kazandı. Sanayi sitesine 2 kez yaptığı ziyaretlerde esnafa sahip çıkacağını ve mağduriyet yaratmadan sorunu beraberce çözeceklerini belirten Başkan Zihni Şahin, seçim süreci boyunca tepkili ve kırgın olan esnafın gönlünü fethetti.

HÜKÜMET İCRAATLARINA VURGU
Başkan Zihni Şahin tüm bunların yanısıra, özellikle seçim propaganda sürecinde yaptığı açıklamalar ile hükümet ve  
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın icraatlarını Samsunlulara birebir anlattı. Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın Samsuna verdiği müjdelerden Samsun Şehir Hastanesi, Samsun Ankara arası hızlı tren hattı, Samsun’a kazandırılacak ikinci üniversite, millet bahçesi ve ile yapılan 27 katrilyon tutarındaki yatırım ve hizmetleri detaylarıyla anlatan Başkan Zihni Şahin, bununla da yetinmedi. Şahin, Samsun projelerinin yanı sıra ülke genelindeki 3.havaalanı, Kanal İstanbul gibi seçimin kaderini değiştirebilecek projeleri de gündeme taşıdı. 

YAĞMUR ALTINDA MUHTEŞEM MİTİNG
Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın Samsun’da yaptığı miting olumsuz hava şartlarına rağmen coşkulu geçti. Yağmur altında on binlerce vatandaşın Başkan Erdoğan’a ilgisi yüksekti. Olumsuz hava şartlarının vatandaşa etkisini azaltmak için alınan tedbirler ve genel organizasyon büyük takdir topladı. Bir Belediye Başkanının en önemli sınavlarından biri olan Cumhurbaşkanının mitinginde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin tam not aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkan Şahin’e yakın ilgi göstererek memnuniyetini gösterdi. 

Kısacası seçim sürecinde Samsun Büyükşehir belediye başkanı Zihni Şahin çalışkanlığı 17 ilçeye birkaç kere ziyaret etmesi, iftar ve sahur programları, esnaf ziyaretleri, yapıcı kişiliğe ile seçimlerde tam not aldı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!