banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Samsun Büyük Anadolu Hastanesi uyardı

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri 'Kolon Kanseri Farkındalık Ayı' kapsamında vatandaşlara broşür dağıtıp, uyarıcı afişler astı.

SAMSUN HABER 25.03.2019, 16:25 25.03.2019, 16:51
Samsun Büyük Anadolu Hastanesi uyardı

Büyük Anadolu Hastaneleri personeli 'Kolon Kanseri Farkındalık Ayı' kapsamında stantlar kurarak, kanserin erken teşhisine dikkat çekici broşür dağıtıp, uyarıcı afişler astı.

EN SIK GÖRÜLEN 5. TÜR
Kolon kanseri hakkında bilgi veren hastane hekimleri “Ülkemizdeki istatistik verilerine göre en sık görülen ilk 5 kanser türü arasında olmasına rağmen, erken evrede teşhis edilmesiyle kolon kanseri tedavisinde başarılı sonuçlar almak mümkündür. Bu kapsam da Büyük Anadolu Hastaneleri olarak bilgilendirmeye yönelik çalışmalar gerçekleştirdik. Kolon-rektum kanseri başlangıçta hiçbir bulgu vermeyebilir. Kanserin bağırsaktaki yerine ve büyüklüğüne bağlı olarak karın ağrısı, kanama, kabızlık, sık tuvalete gitme ve tuvalet sonrası rahatlayamama gibi tuvalet alışkanlıklarında değişme olabilir. Hastalığın tedavisi kanserli bölgenin cerrahi ile çıkarılmasıdır. Erken evre hastalıkta sadece kolonoskopi ile ameliyat gerekmeden de tedavi yapılabilmektedir. İleri evre hastalıkta kemoterapi ve radyoterapi uygulamaları da yapılmaktadır” açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!