Samsun'a 5 yıllık eylem planı!

Samsun Haber: Samsun'da Valilik, OMÜ, STSO ve OKA işbirliğinde kentin 5 yıllık planı çıkartıldı

Samsun'a 5 yıllık eylem planı!

Samsun Haber - Samsun İli Kalkınma ve Sektörel Eylem Planı, Vali Osman Kaymak'ın başkanlığındaki toplantıyla yapıldı. Valiliğin yanısıra Büyükşehir Belediyesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ), Samsun Ticaret ve Sanayi Odası(STSO) ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı(OKA), eylem planının gerçekleştirilmesinde iş birliği yapacak.

Vali Osman Kaymak, Eylem Planı kapsamında stratejilerin, OMÜ tarafından görevlendirilen öğretim üyeleri ve akademik personel moderatörlüğünde, sektörlerin ilgili kurumlarından ve tüm paydaşlarından destek alınarak belirleneceğini açıkladı. 

KALKINMA VE REKABET KABİLİYETİ
Samsun ilinin stratejik planlarının var olduğunu, bu planlar doğrultusunda da 5 yıllık sektörel eylem planının ortaya çıkartılması yönünde toplantı yaptıkları belirten Vali Kaymak, ayrıca şunları söyledi:

"Çevre ve şehircilik eylem planı, orman ve su işleri eylem planı, eğitim eylem planı, istihdam eylem planı, yerel kamu hizmetleri eylem planı, kültür ve turizm eylem planı, sağlık eylem planı, sanayi ve ticaret eylem planı, tarım ve kırsal kalkınma eylem planı olmak üzere 10 adet sektörel konu başlığı taslak olarak belirlenmiştir. Bu eylem planları çerçevesinde her sektörün çalışma gurubu başında o sektörle ilgili bir koordinatör kurum da belirlenecektir. Bu çalışma ile bir bakıma ilimizin stratejik planlarının uygulanması revize edilecek. İlimizin kalkınmasına ve rekabet kabiliyetimizin geliştirilmesine de önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum."

Haber: Ali BİROL

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner849

banner826