Hilas Otel

Çelik İnşaat

Recep Güleroğlu: Şartlar ittifakı getirdi

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu, "24 Haziran seçimlerinden sonra yerel seçimlerde de ittifakın kaçınılmaz olduğu anlaşıldı. Çünkü iktidar partisi AK Parti, ittifak konusunda zorlayıcı hamleler yaptıktan sonra muahlefet partilerinin ayrı ayrı seçime girerek başarı elde etmeleri mümkün görülmüyor. Bu ittifak değidiğmiz olay da sistemin getirdiği bir durum" dedi

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu, Samsun Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdal Bozkurt’un Samsun Canlı Haber TV’de hazırlayıp sunduğu 55. Dakika programının konuğu oldu. Başkan Güleroğlu, CHP ile yaptıkları ittifaka ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 

İTTİFAK KAÇINILMAZDI
İttifak'ın Türkiye'nin yaşadığı siyasetten bağımsız bir konu olmadığını ifade eden Güleroğlu, "16 Nisan Refarandumu'ndan sonra Türkiye Cumhuriyeti yönetim sisteminde köklü bir değişim oldu. Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nden yeni bir sisteme geçiş yapıldı. Dolayısıyla amaçlanan siyasesette iki kutuplu bir alana geçilmesiydi. Bunun sonucunda da ittifaklar söz konusu oldu. Bunun yansıması sonucunda da 24 Haziran seçimlerinden sonra yerel seçimlerde de bu ittifakın kaçınılmaz olduğu anlaşıldı. Çünkü iktidar partisi AK Parti ittifak konusunda zorlayıcı hamleler yaptıktan sonra, muahlefet partilerinin ayrı ayrı seçime girerek başarı elde etmeleri mümkün görülmüyor. Bu ittifak değidiğmiz olay da sistemin getirdiği bir durum. Bundan sonra değişip değişmeyeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz. Biz de İYİ Parti olarak 24 Haziran Seçimleri'nde yapmış olduğumuz ittifakın gereği olarak CHP ile ittifak yapmak durumundayız" dedi.
 
Pınar UZUN 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 19:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER