banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Ortak payda Samsun - Samsun haberleri

banner1357

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, "Milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımız ile birlikte siyaset üstü olmamız gerekiyor. Hepimizin ortak paydası Samsun. Samsun'u bir adım öne taşımak için her türlü katkıya hazırım" dedi

SAMSUN HABER 11.08.2019, 10:13
Ortak payda Samsun - Samsun haberleri
banner1353
banner1375

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun'u ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Necdet Uzun ise, Milletvekili Yaşar'a teşekkür etti. Yaşar, personelin Kurban Bayramı'nı kutlamayı da ihmal etmedi.

MERKEZ SAMSUN OLMALI 
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Samsun Medya Grubu'na özel açıklamalarda bulundu. Samsun'da  yatırımların yapılması için altyapı problemlerinin çözülmesi gerektiğini dile getiren Milletvekili Yaşar, "Dışişleri Bakanlığı bu yılı 'Asya' yılı olarak ilan etti. Yani biz bundan sonra Asya ülkeleriyle ilişkilerimizi ve ticaret hacmini artıracağız. Asya'yı gören göz de Samsun'dur. Yani Asya'da bir faaliyet varsa bunun merkezi Samsun olmalıdır. Samsun Çarşamba Havaalanı'nın uluslararası arena ile bağlantıları inanılmaz zayıf. Almanya, Fransa ve Asya'ya yönelik altyapı yetersiz. Bizi buraya yönlendirirken önce bir alt yapısı hazırlamak lazım. Alt yapı hazır olacak ki, biz buradan Asya'ya gidelim. İnşallah uçak seferleri bir an önce başlar. Madem yönümüz Asya'ya doğru. Aynı şekilde yatırımcıların arsa talepleri bir an önce karşılansın. Biz hala Antalya'dan gelen domatesi Samsun Limanı'ndan Asya'ya göndermek ile meşgulüz. İlk kamyonu  Samsun'da yüklediğimiz zaman mutlu oluruz" dedi.

FINDIK OLMAZSA OLMAZ 
Fındık fiyatlarına olumlu baktıklarını ifade eden Milletvekili Yaşar, "Fındık fiyatları açıklandı. Bu duruma olumlu bakıyoruz. Bizim fiyat beklentimiz 20 TL olmasıydı ama açıklanan fiyat üreticilerimiz tarafından olumlu karşılandı. FİSKOBİRLİK ve TMO  da randevulu sistemle fındıklarını alacak. Bu konuda üreticinin önündeki engeller kaldırılsın. Randuman, hastalık veya farklı gerekçelerle fındığın fiyatı düşmesin. Bir an önce ödemeler yapılırsın. Çünkü insanlar fındığa göre hesap yapıyor. Fındığın öündeki engeller kaldırılsın. Fındık Samsun için önemli. Olmazsa olmazdır. Onun için izleyip göreceğiz ve takipçisi olacağız" diye konuştu.

BİZ TAKIMIZ
Samsun'u öne taşıma adına desteğe hazır olduğunu söyleyen Milletvekili Yaşar, şunları söyledi:  "Partili, partisiz, bireysel, kurumsal, özel sektör ve belediyeler dahil üretmek istenilen projeler konusunda her türlü katkıya hazır olduğumu ifade etmek istiyorum. Biz bir takımız. Milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımızla siyaset üstü olmamız gerekiyor. Hepimizin ortak paydası Samsun. Sanayi, tarım, ekonomi, sağlık, spor, sanat ve kültür anlamında Samsun'u bir adım öne taşımak için her türlü katkıya hazırım. Bu zaten benim görevim."

Dilber BAHADIR, Ekrem ASLAN

Yorumlar (0)
banner1474
açık
Namaz Vakti 26 Şubat 2020
İmsak 05:42
Güneş 07:07
Öğle 12:53
İkindi 15:56
Akşam 18:29
Yatsı 19:48