banner1365

banner1497

banner1499

banner1334

OKA'da yeni genel sekreter arayışı - Samsun Haber

banner1357

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'nda Mevlüt Özen'in emekliye ayrılmasının ardından yerine atanacak genel sekreter için kulisler hareketlendi. OKA Genel Sekreterliği için Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanı Doç. Dr. Mustafa Güler'in adı geçiyor

SAMSUN HABER 04.02.2020, 09:28 Ayşe Çolak
OKA'da yeni genel sekreter arayışı - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Kamu, özel kesim ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğini geliştirmek, kaynakların yerinde ve etkin kullanımını sağlayarak  yerel potansiyeli harekete geçirmek için Samsun, Amasya, Tokat, Çorum'u kapsayan 5 ilde 2009 yılından bu yana faaliyet gösteren Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı genel sekreterliğine yeni atanacak bürokratla ilgili çalışmalar hızlandı.

GÜLER’İN ADI ÖNE ÇIKTI

OKA'nın kuruluşundan bu yana genel sekreterlik görevini sürdüren Mevlüt Özen'in emekliye ayrılmasının ardından yeni genel sekreter için isim arayışları da başladı. Bu kapsamda OKA Genel Sekreterliği için halen Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanı olarak görev yapan Doç. Dr. Mustafa Güler'in adı ön plana çıktı.

KUŞ CENNETİ GEÇİCİ LİSTEYE ALINMIŞTI

Mustafa Güler'in adı, UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde bulunan Kızılırmak Deltası'nın Dünya Mirası Listesi'ne alınması projesinde gündeme gelmişti. 2018 yılında Kızılırmak Deltası Alan Başkanlığı'nı yürüten Mustafa Güler, Türkiye'nin önemli deltaları arasında bulunan bölgenin uluslararası platforma taşınması ve tanıtılması açısından UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alınması için yapılan çalışmanın başında bulunuyordu.

MEVLÜT ÖZEN'İN YENİ GÖREV YERİ

Bu arada OKA Genel Sekreterliği görevinden emekliye ayrılan Mevlüt Özen ise Samsun iş dünyasının temsilcisi durumunda bulunan Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'ndan teklif aldı. Mevlüt Özen'in STSO Genel Sekreteri olarak göreve başlayacağı öne sürüldü.

Gülsüm ATİK

Yorumlar (0)