banner1365

banner1345

Öğretmenden Karne Günü'nde sürpriz

banner1357

Samsun'da Milli Eğitim Vakfı İlkokulu'ndan mezu olan öğrenciler, öğretmenlerinin kendileri için hazırladığı ve içlerinde kendi yazdıkları şiir ve hikayelerin yer aldığı 150 sayfalık kitap ile unutulmaz bir Karne Günü yaşadı

SAMSUN HABER 14.06.2019, 16:10
Öğretmenden Karne Günü'nde sürpriz
banner1353

Samsun'un Atakum İlçesi'ndeki Milli Eğitim Vakfı İlkokulu, tüm okullarda olduğu gibi mezuniyet ve karne günü heyecanını yaşadı. Hüzün ve gururu aynı anda yaşayan 4'üncü sınıflar içerisinde  en büyük sürprize 4-D sınıfı ev sahipliği yaptı. Okulun öğretmeni öğrencilerine, kendilerinin yazdığı şiirler ve hikayeden oluşan kitabı hediye etti.

İNSAN, HAYVAN, DOĞA SEVGİSİ, HOŞGÖRÜ
Milli Eğitim Vakfı 4-D sınıfı öğretmeni Nuray Özyurt, öğrencilerinden içerisinde aile, insan, hayvan, vatan, çevre sevgisi olan 5 şiir ve içerisinde sevgi, saygı, hoşgörü, sabır gibi konuların işlendiği 1 hikaye yazmalarını istedi. Öğrenciler, bir eğtiim öğretim sezonu boyunca öğrendiklerini de pekiştirerek yazdıkları şiirleri ve hikayeyi çok sevdikleri öğretmenlerine teslim etti.

ÖĞRENCİLERDEN BEŞ ŞİİR BİR HİKAYE
Öğretmen Nuray Özyurt, çocukların yazdıklarını kitap haline getirdi ve okulun son gününde öğrencilerine dağıttı. Okulda düzenlenen karne töreni öncesi sınıfta mezuniyet coşkusuna tanıklık eden öğrenciler, öğretmenlerinin dağıttığı ve içinde kendi yazdıkları şiir ve hikayelerin yer aldığı Beş Şiir Bir Hikaye adlı kitap ile büyük sürpriz yaşadı. Okul Müdürü Bünyamin Emeksiz'in de eşlik ettiği kitap dağıtımı sırasında öğrenciler, sınıf öğretmeni Nuray Özyurt'a sarılarak teşekkür etti.

'KİTABA HER BAKTIĞINIZDA BENİ HATIRLAYIN'
4 koca yılın ardından öğrencilerine 150 sayfalık bir kitap ile veda eden öğretmen Nuray Özyurt, "İlkokul, bir çocuk için hayatının en önemli evresidir. Okumaya merhaba denilen ilkokullu yıllarda yaşananlar, kolay kolay hafızalardan silinmez. Bu çağlarda arkadaşlık, dostluk gibi kavramlar çok daha iyi öğrenilir ve pekiştirilir. Bizler de eğitimin neferleri olarak çocuklarımıza iyi bir eğitim verebilmek, onları temel değerlere bağlı olarak yetiştirebilmek için gece gündüz mücadele ederiz. Bu duygular içerisinde hareket ederek onlara burada yaşadıklarını, öğrendiklerini ve beni asla unutmamaları için bir sürpriz hazırladım. Bu kitaba her baktıklarında umarım beni hatırlarlar" dedi.

OKUL MÜDÜRÜ KUTLADI: HARİKA BİR KİTAP
Mezuniyet töreninde 4-D sınıfı öğrencilerini yalnız bırakmayan Okul Müdürü Bünyamin Emeksiz de yaptığ açıklamada, öğrencileri başarı notu dolu karnelerinden dolayı kutladı ve yazdıkları güzel hikaye ve şiirler için teşekkür etti. Emeksiz, "4 yıl boyunca geleceğe hazırladığımız çocuklarımız öğretmenlerinin önderliğinde harika bir kitaba imza attı. Onlar ne bu kitabı ne de öğretmenleri Nuray Özyurt'u, ne de okullarını asla unutmayacaklar" diye konuştu.


 

Yorumlar (0)
banner1363
12°
açık
Namaz Vakti 14 Ekim 2019
İmsak 05:13
Güneş 06:38
Öğle 12:26
İkindi 15:31
Akşam 18:04
Yatsı 19:24