banner1219

Nihat Batur'dan karamsar tablo: 'Meclisin hükmü kalmaz'

EXE Medya Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bozkurt’un Samsun Canlı Haber ekranlarında sunduğu ‘Ve Söz Milletin’ programının konuğu Eski Gazi Belediye Başkanı Nihat Batur oldu

banner1250

Samsun Canlı Haber TV’de her gün canlı yayınla ekranlara gelen ve EXE Medya Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bozkurt'un sunduğu ‘Ve Söz Milletin’ programının konuğu Eski Gazi Belediyesi Başkanı Nihat Batur oldu. Batur, Bozkurt’un 24 Haziran seçimi öncesinde sorularına cevaplar vererek seçimle ilgili düşüncelerini kamuoyuyla paylaştı.

‘PROBLEMLER HAT SAFHADA’
24 Haziran seçimini değerlendirerek programa başlayan Batur, “Bu erken seçim değil baskın seçim oldu. Partilerin hem aday belirlemesine hem de ön seçim yapmasına zaman kalmadı.  Ekonomik sıkıntı hat safhada, dış ülkelerle olan problemler hat safhadaydı. Bir an önce erken seçimi yapıp yeni bir hükümetle yeni bir programla işe koyulalım diye düşündüler” dedi. 

BAKANLAR KURULU İLE YÖNETİM
Seçimin sonucunun kestirilmesi açısından 3 bilinmeyenli bir denkleme benzeten Batur, “Sonucunu ancak 24 Haziran akşamı görebiliriz. Fakat ben ilk turda cumhurbaşkanlığı için yüzde 50+1’i kim alır bilemiyorum.  Asıl konu burada. Burada tek adam cumhurbaşkanı olacaksa, o zaman kimin seçileceği çok önemli. Meclisin ben bu sistemde çok da bir iş yapacağına inanmıyorum. Cumhurbaşkanlığı’na Recep Tayyip Erdoğan gelirse meclisin hiçbir hükmü kalmayacaktır. Tamamen kendi belirlediği bakanlar kurulu ile bu ülkeyi yönetecektir. Bunu yönetmek de doğru mu olacak yanlış mı olacaktır zaman gösterecek” diye konuştu.

‘ÜLKE İKİYE BÖLÜNDÜ’
Ülkenin şuanda ikiye bölündüğünü söyleyen Batur, “Bu farklılığı ortadan kaldırmak lazım. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak kişilerin ayrısı gayrısı olmaması lazım. 4 milyon Suriyeli gelmiş. Mersin şehrinde 400 bin tane Suriyeli var dediler. Ben kendi ülkemdeki adamı doyurdum bir de 4 milyon Suriyeli gelecek. İnşallah bu seçimi sağlıklı bir biçimde bitiririz. İlk olarak bu gruplaşmayı kaldırmamız lazım. Liderler vatandaşı birleştirici bir çağrı yapması gerekli” dedi.

VATANDAŞ PARTİYE OY VERİYOR
Erdal Bozkurt'un, halkın oyunu kullanırken kişilere doğru oy vermeye yöneldiği izlenimini gördüğünü belirtmesi üzerine Nihat Batur, “Ben Türk toplumunu tanıyorsam sadece ve sadece partilere oy verir. Adaylara oy vermiyor. Bunu belediye seçimlerinde de milletvekili seçimlerinde de söyleyebiliriz. Vatandaş partisine oy veriyor.  Milletvekili seçimlerinde Kavak’ın Vezirköprü’nün yukarılarındaki adam ne tanır Ahmet’i Mehmet’i doğrudan doğruya partiye oy verir” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148