banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Necdet Uzun'dan aday listesi açıklaması

banner1357

Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun,  belediye meclis üyeliklerinin çok önemli olduğunu belirterek, “ Çünkü belediye başkan adayları eğer kendi uyum içerisinde çalışacağı arkadaşlarla bir yola koyulmazsa kritik süreçlerde sıkıntı yaşar” dedi

SAMSUN HABER 19.02.2019, 15:50 19.02.2019, 15:54
banner1353
banner1375

YSK seçim takvimine göre, siyasi parti ilçe başkanlıkları, belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyelikleri seçimlerine ait aday listelerini, bugün en geç saat 17.00’ye kadar ilçe seçim kurullarına teslim edecek.    Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun,  aday listeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. 


İSİMLERLE UYUM ÖNEMLİ


Necdet Uzun, belediye meclis üyeliklerinin önemli olduğunu ifade ederek, "Partiler bugün belediye meclis üyelik adaylarını belirleyecekler ve seçim kurullarına teslime edecekler. Belediye meclis üyelikleri çok önemli yerel seçimlerde. Çünkü belediye başkan adayları eğer kendi uyum içerisinde çalışacağı arkadaşlarla bir yola koyulmazsa kritik süreçlerde sıkıntı yaşar.  Her zaman gördük, buna tanık olduk.  O yüzden bunun için belediye meclis üyelikleri için de  belediye başkanlarının ya da başkan adaylarının birlikte çalışacağı o isimler yoksa bu hem parti için hem de seçilecek belediye başkanı için farklı bir nokta meydana gelir. Bugün küskünlük, kırgınlık ve parti değiştirmeler de söz konusu olacak. Ama şu bir gerçek ki, hem Cumhur İttifakı  hem de Millet İttifakı'nda partiler, sadece kendi üyeleri değil diğer partilerden de harman yapmak zorundalar. Bu belediye meclis üyelikleri listesinde fermuar listesi uygulanıyor. Bazı yerlerde bu durumu Cumhur İttifakı'nın değiştirdiğini görüyoruz. Dilerim Samsunumuza hizmet verecek gerçekten kaliteli ve nitelikli insanlardan oluşan büyükşehir belediye meclis üyelikleri ortaya çıkar" diye konuştu.


Haber: Dilber BAHADIR, UĞUR ATICI
 

Yorumlar (0)