banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Mustafa Demir: Hiçbir mahallede  eksik kalmayacak

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Samsun Canlı Haber TV'de yayımlanan Seçim 2019'un konuğu oldu. Demir, "Samsun’da 5 yıl içerisinde Samsun’un hiçbir mahallesinde su, kanalizasyon, yol altyapısı konusunda eksik kalmayacak” dedi

SAMSUN HABER 25.03.2019, 09:36 25.03.2019, 09:42

Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Samsun Canlı Haber TV'de yayınlanan Seçim Özel 2019 programının konuğu oldu.

Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun, Samsun Canlı Haber TV Genel Yayın Yönetmeni Mahmut Erdoğan ve ORA Araştırma Şirketi Genel Koordinatörü Barış İpek'in sorularını yanıtlayan Mustafa Demir, projelerinden bahsettiği konuşmasında Samsun'un hiçbir mahallesinde su, kanalizasyon, yol ve altyapısı sorunu olmayacağını ifade etti. Demir, "5 yıl içerisinde Samsun’un hiçbir mahallesinde su, kanalizasyon, yol altyapısı konusunda hiçbir eksiği kalmayacak. Seçimlerden sonra 20 ayrı ekiple, kendi ekiplerimizle beraber ben de başlarında olacak şekilde çalışmalara başlayacağız. Belediyecilik olarak bizim merkezimizde sanayi, üretim ve ihracat var. Bunları yapamazsanız başarılı olamazsınız. İddia ediyorum, önümüzdeki 5 yıl içerinde 23 bin dönüm yeni sanayi alanı oluşturacağız ve yerleri de şu anda belirli. Yaptığımız hesaplamalara göre 4 yıl sonra Samsun dışından iş gücü çekecek duruma geleceğiz" dedi.

85 BİN KİŞİLİK İSTİHDAM
85 bin kişilik istihdam oluşturacaklarını dile getiren Demir, "İstihdam konusunu Samsun’da ele almalıyız. Böyle olduğu için de en çok mesafe kat edecek olan yer Samsun olacak. Samsun’un ana problemi diğer problemlerin kaynağı da olan istihdam alanındaki potansiyelimizi kullanamamak. İstihdam ve sanayi öyle lafla yapılacak şeyler değildir. Siz bu oluşturulacak sanayi alanlarını kendi yetkinizdeki alanlar olarak görmeyin. Bu kararlar merkezi hükümetin aldığı kararlar çerçevesinde gerçekleştirilecek olan şeyler. Dolayısıyla bizim milletvekilliği yapmış olmamız, Ankara’da Sayın Cumhurbaşkanımızla yapmış olduğumuz yol arkadaşlığı sürecindeki çalışma tarzımızın çalışmalarımızın kolaylaşmasında çok büyük katkısı var. 3 bin 500 dönümlük sanayi alanını oluşturacağız ve bu alanın içerisinde yaratacak olduğu istihdam 35 bin kişi. Ama yetmeyecek ve hemen akabinde 2020 yılında 5 bin dönümlük bir sanayi alanı daha oluşturacağız. Toplam sadece o alanlarda 85 bin kişilik istihdam oluşacak" diye konuştu.

Haber:Merve İLHAN

Yorumlar (0)
12°
açık
Namaz Vakti 23 Eylül 2019
İmsak 04:51
Güneş 06:16
Öğle 12:32
İkindi 15:56
Akşam 18:38
Yatsı 19:58