banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Köktaş'tan 15 Temmuz mesajı: 'Alçakların emellerini boşa çıkardık'

banner1357

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "İmanımızdan ve vatan aşkımızdan aldığımız o muazzam ruhla alçakların emelleri boşa çıkardık" dedi

SAMSUN HABER 14.07.2018, 14:42
Köktaş'tan 15 Temmuz mesajı: 'Alçakların emellerini boşa çıkardık'
banner1353
banner1375

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain mensupları tarafından 15 Temmuz 2016 gecesi yapılan darbe girişiminin 2. yılı ve "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

TEK VÜCUT MEYDANLARA AKTIK
Milletvekili Köktaş mesajında şu sözlere yer verdi: "Kendi menfaatleri uğruna ülkemizin birlik ve beraberliğini,  aziz milletimizin devletini, bayrağını, demokrasini, özgürlüklerini adeta elinden almak üzere geleceğine kast eden hain FETÖ terör örgütünün asker kılığındaki teröristlerin darbe girişiminin üzerinden iki yıl geçti.  Bizim o kararlık geceye dair acılarımız hala sıcaklığını koruyor, şehitlerimiz ve binlerce gazi verdiğimiz o gecenin acısını, tahribatını hala yüreğimizde hissediyoruz. 15 Temmuz gecesi, ülkemizin anayasal düzenle teminat altına alınmış demokratik kazanımlarını, milli birlik, beraberlik ve bağımsızlığımızı ortadan kaldırmayı hedefleyen menfur silahlı darbe teşebbüsü, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın dirayeti, hükümetimizin kararlı tutumu ve en önemlisi sabaha kadar okunan salalar, getirilen tekbirler, dünyanın dört bir tarafından milletimizin selameti için el açıp yalvaran mümin kardeşlerimizin dualarıyla birleşerek engellendi.Milletçe tek yürek, tek vücut sokaklara, meydanlara aktık. Birlik ve beraberliğimize, istiklal ve istikbalimize karşı girişilen hain saldırıya hep birlikte dur dedik. İmanımızdan ve vatan aşkımızdan aldığımız o muazzam ruhla alçakların emelleri boşa çıkardık" dedi.

AYNI İNANÇ VE RUH İLE NÖBETTE OLACAĞIZ
Köktaş ayrıca, 15 Temmuz'un unutulmamasına yönelik açıklamalarda bulunarak, "Bizler 15 Temmuz'un unutulmasına, unutturulmasına, bu ihanetin üzerinin örtülmesine, bu hainlerin yaptıkları alçaklığın hesabının sorulmasının önüne geçilmesine kesinlikle izin vermeyeceğiz. 15 Temmuz gecesi nasıl,  gelecek nesillerin rahat uyuması, istiklalimiz, istikbalimiz için Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda milletimizle birlikte demokrasi nöbetleri tuttuysak yine aynı inanç ve ruh ile nöbette olacağız" diye konuştu. 


 

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 24 Ocak 2020
İmsak 06:17
Güneş 07:47
Öğle 12:52
İkindi 15:23
Akşam 17:47
Yatsı 19:10