Hilas Otel

Çelik İnşaat

İlkadım’da ilgi çeken etkinlik!

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından yürütülen İlkadım Belediyesi sponsorluğunda gerçekleştirilen “Sokakta satranç var” etkinliği Samsun’da yoğun bir ilgiyle başladı

Samsun’un İlkadım İlçesi Gazi Caddesi’nde düzenlenen İlkadım Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu ile beraber düzenlenen etkinlik 7’den 70’e Samsunlular tarafından büyük ilgi gördü. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un da katıldığı etkinlik, çocuklar için sosyalleşme imkanı sağladı. 

'SATRANÇ OYNAMAYA DAVET EDİYORUM'    
Tüm Samsunluları etkinliğe davet eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Sokakta satranç var etkinliğini Türkiye Satranç Federasyonu Samsun İl Temsilciliği ile beraber ortaklaşa düzenledik. Bizler bu vesileyle satrancın tanıtımını vatandaşlarımıza yapmış oluyor onları  oluyoruz. Biz yine daha önceden federasyonumuzla birlikte “Satranca İlkadım”organizasyonunu yapmıştık. Yarışmada dereceye girenlere çeşitli ödüller vermiştik. Yine böyle bir etkinlik yaparak güzel bir ortam oluşturmaya çalıştık. Vatandaşlarımızın da ilgi ve sevgisi bir hayli yoğun oldu. Vatandaşlarımızın da burada masalara oturarak satranç oynaması bizleri çok gururlandırdı. Ben belediyemizin kültür müdürlüğüne ve Türkiye Satranç Federasyonu Samsun İl Temsilciliği’ne bu organizasyonu gerçekleştirdikleri için teşekkür ediyorum. Ayrıca tüm vatandaşlarımızı satranç oynamaya davet ediyorum” diye konuştu. 

AMACIMIZ SEVDİRMEK
Vatandaşların ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Türkiye Satranç Federasyonu Samsun İl Temsilcisi Duran Karaköse, “Türkiye Satranç Federasyonu olarak “Sokakta satranç var” etkinliğinin bu yıl 4’üncüsünü düzenliyoruz. Bu etkinliği İlkadım Belediyesi’nin katkılarıyla düzenledik. Başkanımız Erdoğan Tok’a bize desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Bu etkinlikteki amacımız satrancı sevdirmek, onlara tanıtımını yapmak ve satranç kültürünü yaymak. Dört yıldır yaptığımız bu etkinlikte vatandaşlarımız ve çocuklarımızdan büyük ilgi görüyoruz. Bugün bu etkinlikte bizimle beraber olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ÇOCUĞUMUN DERSE OLAN İLGİSİ ARTTI
Etkinliğe çocuğuyla birlikte gelen Emine Bakırcı(vatandaş), “Çocuklarımızın böyle sosyal etkinliklerde bulunması kendi açılarından çok faydalı oluyor. Onların daha bilinçli ve güzel ortamlarda olmasını sağlıyor. Satranç başlı başına bir zeka oyunu. Onların zihinsel gelişiminde büyük rol oynuyor. Hatta çocuklarımız da bu oyunu oynarken masa başında ders çalışmaya daha istekli oluyor. Çünkü satranç oynarken uzun süre masa başında kalan çocuk ders çalışırken de sıkılmamış oluyor. Bu vesile ile satranç hem güzel bir spor hem de çocuklarımızın geleceğine bir hayli katkı sağlamış oluyor” diye konuştu. 

TÜRKİYE 2’İNCİSİ OLDUM
Daha önce Kulüpler arası yapılan şampiyonada kendi masasında Türkiye 2’inciliği elde eden 5’inci sınıf öğrencisi Arda Özanat,”İlk satrancı öğretmenim sayesinde öğrendim. Ve ben bu spora büyük ilgi gösterdim. Satranç oynamak beni çok heyecanlandırıyor. Bugün burada olduğum için de mutluyum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2018, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER