banner1365

banner1345

Hisarcıklıoğlu, Samsunlu iş adamlarını uyardı: Ayrılmayın!

banner1357

Samsunlu iş adamlarını ağırlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, "Samsun’daki birlik, beraberlik içinde, ahenkli ve uyumlu çalışmadan bende son derece memnunum. Birlikte bereket, ayrılıkta azap vardır" dedi

SAMSUN HABER 23.04.2018, 18:29
Hisarcıklıoğlu, Samsunlu iş adamlarını uyardı: Ayrılmayın!
banner1353
banner1343

Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır, Meclis Başkanı Ahmet Takış ve borsa yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri ile meslek komitesi üyelerinden oluşan heyet TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret etti. Kabulde TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yeni dönem çalışmaları için başarılar dileyerek, hayırlı olsun dileklerini iletti. 

BORSA VE ODALARIN BÜYÜK GAYRETİ
Samsun heyetini makam kapısında karşılayarak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Hisarcıklıoğlu, “Samsun’daki birlik, beraberlik içinde, ahenkli ve uyumlu çalışmadan bende son derece memnunum. Birlikte bereket, ayrılıkta azap vardır. Samsun’daki birliktelik başarıları da beraberinde getiriyor. İş dünyamızın sorunlarının halledilmesinde borsalarımız ve odalarımız büyük gayret gösterdiler ve gösteriyorlar” dedi. 

‘SORUNLARA ÇÖZÜM ÜRETİYORUZ’
Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır ise, her zaman kendilerinin yanında olduğunu vurgulayarak, “Sorunlarımıza çözüm üreten, bizleri hiç yalnız bırakmayan Rifat Başkanımızla yola çıktık ve kendisiyle devam edeceğiz. Bizler hizmet yarışı içerisindeyiz. Hem kentimiz hem de ülkemiz için bu yarışta soluksuz çalışıyoruz. Ekonomimizin gelişmesi için projeler üretiyoruz. Bundan sonra da Rifat başkanımızın desteğiyle daha da çok çalışacağız. Hükümetimizde bu konuda bizleri destekleriyle hiç yalnız bırakmıyor. İş dünyası olarak bizler de üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız” diye konuştu. 

PROJELER HAKKINDA BİLGİ
Samsun’da gerçekleştirilen ve planlanan projeler hakkında Hisarcıklıoğlu’na bilgi veren Çakır, “Gıda Organize Sanayi Bölgesi, Teknopark, Fuar ve Kongre Merkezi, Lojistik merkez Samsun’da var olan birlik, beraberliğin en önemli eserleridir” diyerek, “12 analizde akredite olan gıda laboratuvarımızın pestisit, GDO ve Dioksin analizlerinin de gerçekleştirip eksikliklerini tamamlayarak iş dünyamızın hizmetine sunacağız. Bu amaçla Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’na bir güdümlü proje hazırlıyoruz, bir diğer ihtiyaç olan büyük bir Organize Sanayi Bölgesi için de kentimizin tüm kurumları ile birlikte yer arayışı içerisindeyiz” dedi. 

Samsun Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Takış da, “Türk iş dünyasına, Samsun’umuza ve borsamıza yaptığı desteklerden dolayı sayın başkanımıza, camiamız adına sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Daha sonra Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır ile Meclis Başkanı Ahmet Takış, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’ na üzerinde adının yazılı kılıç ile kama hediye etti. Ardından da heyet TOBB binası önünde günün anısına toplu fotoğraf çektirdi. 

Yorumlar (0)
19°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 15 Ekim 2019
İmsak 05:15
Güneş 06:40
Öğle 12:25
İkindi 15:29
Akşam 18:01
Yatsı 19:21