banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Hep birlikte dünyayı değiştirebiliriz - Samsun Haber

banner1357

Geleceğin Eğitimine Yön Verenler Zirvesi’nde konuşan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, "BUEK ailesi olarak, 52 yıllık eğitim tecrübemizden aldığımız güçle, hep birlikte dünyayı değiştirebiliriz" dedi.

SAMSUN HABER 18.10.2019, 09:31
192
Hep birlikte dünyayı değiştirebiliriz - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Bahçeşehir Koleji'nin yeni dönem vizyonunun ve gelecek eğitim projelerinin konuşulduğu 'Geleceğin Eğitimine Yön Verenler Zirvesi'nin 3’üncüsü 10-13 Ekim tarihleri arasında Berlin’de gerçekleşti. 'Sürdürülebilir Gelecek İçin Global Eğitim' temasıyla düzenlenen zirveye, gazeteci Cüneyt Özdemir de '21. Yüzyılda Sürdürülebilirlik' başlıklı konuşmasıyla konuk oldu. 

GELECEĞİN EĞİTİMİNE YÖN VERENLER
İlki 2017 yılında Antalya’da düzenlenen Geleceğin Eğitimine Yön Verenler Zirvesi’nin 3.’cüsü; Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, Genel Müdür Özlem Dağ katılımıyla; Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz, Bahçeşehir Koleji Genel Müdür Yardımcıları Hale Güneş, Dr. Özge Aslan, Türkiye genelindeki kampüslerin yöneticileri ve kurucu temsilcilerini bir araya getirdi. Yeni eğitim öğretim yılının stratejilerinin paylaşıldığı zirvede Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Gürgen de 'Vizyon, Misyon ve Değerler Temelinde Etkili İletişim' başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi. 

SORUN ÇÖZEN BİREYLER
Zirvede açılış konuşmasını yapan Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, yapay zeka okuryazarlığı eğitimi gibi yeni uygulamalardan ve Dünya Vatandaşlığı Programı’nın önemine vurgu yaparak, "Öğrencilerimizi hem mikro hem makro ölçekte sorun çözen bireyler olarak yetiştiriyoruz. Dünyanın neresine giderse gitsin evrensel değerlere hâkim olmaları en büyük hedefimiz" dedi

ANAHTAR; GÜVEN
Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel ise, "52 yıllık geçmişimizin en büyük dayanağı; velimizin, öğrencimizin, Türkiye’nin kurumumuza duyduğu güvendir. 100. yılımıza ulaşmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu. 

AYNI HEDEFTEYİZ
Geleceğin Eğitimine Yön Verenler Zirvesi’nde konuşan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, kurumun yarım asırlık tarihine vurgu yaparak, "52 yıllık eğitim tecrübemizden aldığımız güçle, hep birlikte dünyayı değiştirebiliriz. Bugün yapay zeka okuryazarlığını K12 düzeyinde ülkemizde uygulayan tek kurum Bahçeşehir Koleji. Öğrencilerimizi zamanlarının ötesinde yetiştiriyoruz. Dün kodlama eğitiminin, STEM eğitiminin, Kişiye Özgü Öğretim Modeli’nin nasıl Türkiye’nin gündeminde yer edinmesi için çalıştıysak, bugün de Yapay Zeka Okuryazarlığı için aynı hedefteyiz" ifadelerine yer verdi.
 

Yorumlar (0)
23°
açık
Namaz Vakti 02 Temmuz 2020
İmsak 02:59
Güneş 04:59
Öğle 12:44
İkindi 16:44
Akşam 20:19
Yatsı 22:10