banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Hayati Tekin, seçim kampanyasına başladı

banner1357

Millet İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, seçim kampanyasını başladığını ve şehri 100 yıla taşıyacak projelerle geldiğini söyledi. Tekin, "Usta'nın benden değil, karşı taraftan oy alacağını düşünüyorum" dedi 

SAMSUN HABER 14.02.2019, 13:11 14.02.2019, 13:36
banner1353
banner1375

Millet İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin,  basın mensuplarıyla bir araya geldi. Seçim çalışmalarına başladığını ifade eden Tekin, Erhan Usta'nın bağımsız aday olmasının kendisi için avantaj olduğunu ifade etti.
Bir kafede düzenlenen toplantıya İYİ Parti İl Başkanı Recep Güleroğlu, CHP İl Başkanı Mehmet Kundak, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır ve basın mensupları katıldı.

ŞEHRİ BAŞARIYA GÖTÜRELİM
Rakipsiz siyasi arenanın olamayacağını ve rakipsiz olduğunda insanların kendilerini farklı projelerle anlatamayacağını ifade eden Tekin, “Şu anda görünen 3 rakip var. Hep beraber yine basının huzuruna çıkalım. Bu şehir hepimizin. Oradan buradan gelmiş olabiliriz. Hep birlikte çıkalım, konuşalım, tartışalım. Biz bu şehri nasıl başarıya götüreceğimizi tartışalım. Ben kendime güveniyorum. 31 Mart'a kadar söz siyasilerde, 31 Mart'tan sonra ise sözler değil, icraat konuşacak. Ben Dilerim ki hiçbir rakibim çekilmesin. 31 Mart'ta kadar böyle gidelim. Ben kendime güveniyorum. Ben bu şehri uçuracağım. Bunu kendim için bu şehrin gelecek nesilleri için başaracağım" dedi.

ŞEHRİ 100 YILA TAŞIYACAĞIM
Şehir için hedefleri olduğunun altını çizen Tekin, "Ben geriye değil, hedeflerime bakıyorum. Bu şehri gelecek 100 yıla taşıyacak hedeflerim var. Bu şehri güneye doğru büyütmek zorundayız. Doğu-batı çevre yollarını yapıp, şehrin ana hatlarına bağlayarak şehrin 100 yıllık geleceğini rahatlatacağız. Ayrıca yine şehrin  güneyine 17 ilçenin temsil edileceği ekolojik bir hizmet alanı inşa edeceğiz. Bu üst üste binme olayını da çözeceğiz. Gelecek nesilleri düşüneceksek onları yaşanılabilir, mutlu, yeşil, ferah bir şehir bırakacaksak ne pahasına olursa olsun geleceğini planlamak zorundayız. O da benim işim. Bu konuda iddialıyım. Daha iyisi bulunduğunda ben de takdir ederim. Şu an için kendime inanıyorum. Projemiz çok, zamanımız dar. Bu şehir bizim. Ben köklü çözümlere gideceğim. Ben her partilinin belediye başkanı olacağım" diye konuştu.

USTA'NIN ADAYLIĞI AVANTAJ
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na bağımsız aday olan Erhan Usta ile ilgili konuşan Tekin, "Ben vatandaştan aldığım izlenimlere bakarım. Erhan Bey adaylığını açıkladığı zaman benden daha fazla oy alır ve sıkıntıya girerim diye düşündüm. Ama şehre gelip sorduğumuz zaman Erhan Usta'nın bana bu pozisyonda artı getireceğini söylediler. Sayın Usta yokken, Demir ile oyları paylaşacağımızı düşünmüştüm. Şu an Demir'in alacağı oyların yarısı Usta'ta gidebilir. Bu da benim için büyük vatandaş. Yani öyle de böyle de baksak seçim Hayati Tekin'in"

Haber: Dilber BAHADIR, Ekrem ASLAN
 

Yorumlar (1)
eylül 1 yıl önce
hangi şehre indiniz de fikrinizden döndünüz? Samsun’da Erhan Usta varken sizin de Demir’in de oylarınızın arkasından ağlıycağınız çok belli.. Samsun halkı bilinçli, kimin ne yaptığını ne yapacağını iyi biliyo. o yüzden her yerde herkesin dilinde Erhan Usta var.