banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Hayati Tekin'i sabote mi ediyorlar?

banner1357

Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, Millet İttifakı'na yüklendi. Usta, "Madem, Erhan Ustasız seçimi zaten alamıyordunuz, ne diye başka aday çıkardınız?" dedi

SAMSUN HABER 01.03.2019, 14:16 01.03.2019, 16:42
banner1353
banner1375

Samsun Milletvekili ve Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, basın mensupları ile bir araya geldi. CHP ve İYİ Parti'nin kendisine yönelik açıklkamalarını eleştiren Usta, "Madem, Erhan Ustasız seçimi zaten alamıyordunuz, ne diye başka aday çıkardınız?" dedi.

ANKETLERDE ÖNDEYİM
Anket sonuçlarına göre önde olduğunu dile getiren Usta, "Milletimiz dayatmalara karşı beni millet aday çıkardı. Samsun; tarım, turizm ve ulaşım imkânları ile bunu çok rahat başaracak. Samsun’da un var, şeker var ama bunları pişirecek usta yoktu. Şimdi Usta da geldi. Samsun’u hep beraber daha güzel geleceğe taşıyacağız" diye konuştu.

'SİZ OLURSANIZ SEÇİMİ ALIRIZ' DEDİLER 
Proje aday olduğu iddialarına da değinen Usta, "Ben proje aday değil, projeleri olan biriyim.  Bizim projelerimiz havadan, sudan değil.  Proje aday iddialarının ne kadar mantıksız bir şey olduğunu anlamak lazım. Bugün yüzde elli oy alacağım konuşuluyor. Nasıl oluyor da konuşuluyor? Bu sözleri çıkartanlar ayrı, konulanlar ayrı. İYİ Parti cephesi ve CHP milletvekilinden açıklama geldi. Ben talihsiz bir açıklama olarak görüyorum. İYİ Partili yetkililerle görüştüğüm esnada bana, 'Anketlerimize göre, sizin dışınızda hiçbir adayla seçimi alamıyoruz ancak siz çıkarsanız bu seçimi alabiliriz" dediler. Erhan Ustasız bir seçimi alamıyorlardı da niye aday çıkarıyorlar? Biri Hayati Bey'i sabote mi ediyor diye düşünmek lazım" ifadelerine yer verdi.

PATRON MİLLET OLACAK 
Belediye başkanı seçilmesi halinde kaynakla ilgili çok sayıda soru geldiğini dile getiren Usta, "AK Partililerin olduğu yerde'MHP'ye geçer', MHP'lilerin olduğu yerde 'İYİ Parti'ye geçer' diye dedikodu yapılıyor. Bana bütün kesimlerin teveccühü olduğunu görüyorlar ve böyle bir fitne çıkarmaya çalışılıyor. Milletimize taahhüdümüz var; bağımsız büyükşehir belediye başkanı olmamız durumunda süremiz olan 5 yılı Allah'ın izniyle bağımsız olarak tamamlayacağız. Zaten bunun aksini düşünmek de mantıklı değil. Akıl sahibi bir insan; 'Bağımsız aday olup bu kadar zorluğu, imkansızlığı yaşadıktan sonra neden başka partiye geçer' diye düşünür. Partili olursak başımızda patron olur, bizim tek patronumuz halkımız olacak" şeklinde konuştu.

Haber: Dilber BAHADIR, Ekrem ASLAN

Yorumlar (0)