banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Hayati Tekin'den hayvancılığa destek sözü

banner1357

Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, "Samsun'da hayvancılığının gelişmesi için mezbahane ve et entegre tesisleri yapacağız" dedi

SAMSUN HABER 27.02.2019, 21:46
Hayati Tekin'den hayvancılığa destek sözü
banner1353
banner1375

Seçim çalışmalarına Havza'da devam eden Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, ilçedeki pazar yerinde vatandaşlarla buluştu. Tekin, Samsun'da hayvancılığı desteklemek için mezbahane ve et entegre tesisleri kuracaklarını ifade etti.

Tekin, Havza'da CHP Milletvekili Kemal Zeybek, Millet İttifakı  Havza Belediye Başkan Adayı Mehtap Demiralp Yeşilbaş, CHP Havza İlçe Başkanı Ertaş Çoban, İYİ Parti temsilcileri ve çok sayıda partili tarafından karşılandı. 

Havza Muhtarlar Derneği'ni ziyaret eden Tekin, Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Çavdar, dernek yönetim kurulu üyeleri ve muhtarlardan sorunlarla ilgili bilgi aldı.

SORUNLAR ÇÖZÜLECEK
Havza'nın önemli sorunları olduğunu ifade eden Tekin, "İlçemizde mahallelerin yolları çok kötü, temiz içme suyu problemi yaşanıyor. Bunun yanı sıra otopark, kapalı pazar yeri ve hayvan pazarı ihtiyacı olduğunu öğrendim. Muhtarlarımnız, tarımsal destek alamadıklarından, hayvancılık ve tarımın geliştirilmesine katkı sağlanmadığından dert yandı. Bu sorunlarla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi yetki alanına giren her konuda destek vereceğim. Alt belediye yetkisine giren konularda da ciddi katkılar sağlayacak, ortak çalışmalar yaparak bu sorunları sorun olmaktan kaldıracağız. Havza ve çevre ilçelerin araçlarının Samsun'un merkezine kadar girmesi için düzenleme yapacağız. 10 yıldır yapılamayan sebze pazarı da benim başkanlığım döneminde hayata geçirilecek. Samsun'da hayvancılığının gelişmesi için de mezbahane ve et entegre tesisleri yapacağız" dedi.

Yorumlar (0)