banner1365

banner1345

Erdoğan Tok: " Kasayı Boşaltmışlar!"

banner1357

Hacizli ve borçlu bir belediye devraldıklarını söyleyen Başkan Tok, Görevi devraldıktan sonra 1,5 milyon TL üzerinde personel alacağıyla karşılaştıklarını kaydetti. Tok, Yaptıkları açıklamanın enkaz edebiyatı olmadığını bir durum tespiti olduğunu ifade etti.

SAMSUN HABER 15.04.2014, 16:55 15.04.2014, 17:07
Erdoğan Tok:
banner1353

Borç altında ezilen bir belediye devraldıklarını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, " 98 milyon TL olarak açıklanan borcun bugün itibariyle 110 milyon TL üzerinde olduğu görülmektedir. Belediyenin gerçek borcu ve mevcut varlıklarını sağlıklı bir şekilde ortaya koyabilmek için detaylı incelemeyi süratle başlatıp neticeleri kamuoyuyla paylaşacağız." dedi.

BELEDİYEYİ DARBOĞAZA SOKTULAR

Bir önceki belediye yönetimine 2009 yılında Gazi, Yeşilkent ve İlkadım Belde Belediyelerinin toplam devreden borcunun 49 milyon 617 bin TL olduğunu kaydeden Başkan Tok, Üç belde belediyesinin toplam borç miktarını bugün 2 katının üzerine çıkararak, daha fazla borç yapan bir önceki yönetimin belediyeyi mali anlamda darboğaza soktuğunu ifade etti.

KASAYI BOŞALTMIŞLAR !

Belediye Başkanlığı emanetini teslim aldıktan sonra belediye kasasında tek bir kuruşun dahi olmadığını gördüklerini belirten Başkan Erdoğan Tok, " Devir teslimden bir hafta önce belediyenin kasasında bulunan 4 milyon TL, 'yangından mal kaçırır' gibi bir önceki idareye yakın firmalara ödenmiştir. 30 Mart yerel seçimlerinden bir hafta önce belediye kasasından yapılan böyle yüksek bedelli bir ödemeyi ahlaki bulmuyorum. Kim olursa olsun, seçim atmosferi üzerinde belediyenin kasasının tamamen boşaltılması, kuruma yapılan ihanettir. Bunun izahı ve affedilecek bir tarafı yoktur." dedi.

PERSONEL MAAŞLARINI ÖDEDİK

İller Bankasından belediyeye gelen paranın % 60'ının kesintiye uğramasının da belediyeyi mali anlamda zora soktuğunu ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, " Görevi 3 Nisan Perşembe günü devraldığımızda tahmin ettiğimizden daha kötü bir belediyeyi devraldık. Mali anlamda 'haciz ve borç' altında ezilen belediyenin kasasından yerel seçimlerden bir hafta önce bazı firmalara 4 milyon TL ödeme yapıldığını öğrendik. İller Bankasından gelen paranın çoğunun kesintiye uğraması, kasanın biz gelmeden boşaltılması; personel maaşlarının ödenmesi konusunda gelecek yönetimi zora sokmak amacıyla yapılmış kasıtlı bir hareket olarak değerlendiriyorum. Kasamızın durumu ve İller Bankasından gelen paranın azlığı, belediye personelimizin maaşını ödemeye yetmiyordu. Gerekli tedbirlerimizi aldık. Eksik kalan personel maaşını tamamladık. Dün akşam itibariyle çalışanımızın maaşı ödedik. " diye konuştu.

ENKAZ EDEBİYATI DEĞİL, DURUM TESPİTİ

Enkaz edebiyatı yapmadığını, bunun bir durum tespiti olduğuna vurgu yapan Tok, Son 5 yılda asılsız bilgilerle kamuoyunu vicdanının mağduriyet algısıyla örselendiğini, kendisinin doğruları tüm açıklığıyla halka anlatmak arzusunda olduğunu söyledi. Geçmişe takılıp mazeret üretmeden geleceği inşa edeceklerini belirten Tok, Hazırladıkları projelerle daima ileriye bakarak, İlkadım'a yeni bir vizyon katacaklarını ifade etti.

Hayırlı olsun ziyaretleri alan Başkan Tok'u AK Parti Eski İl Başkanı Osman Çetinkaya, Çarşambalılar Derneği Başkanı Saadettin Sarıoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve sivil toplum örgüt temsilcileri ziyaret etti.
 

Yorumlar (11)
mustafa aydeniz 6 yıl önce
ağlamaya başladın işe başlamadan
gaye tomraç 6 yıl önce
sen devrederkende bir dünya borç bırakmıştın hatırlarsan...!
sinan aydemir 6 yıl önce
sizin ankarada adamlarınız var müşavirsiniz
candan 6 yıl önce
necattin 5 yıl daha kalsaydı ilkadımada haciz gelirdi özü sözü bir güya ey gidi necoooooooooooo
mehmet kara 6 yıl önce
erdoğan tok bence bu laflar bayatladı senin apartmanlarının çevresınde ki kaldırımları ve yollarıda necattin başkan yaptı apartmanlarının önüne de park yaptı neden park yaptı diye hesap sorsana orayı alıp apartman yapamadığın için mi üzülüyosun :)
gökhan 6 yıl önce
daha ilk ay işçinin maaşını ödemekte zorlanmaya başladın.5 yıl boyunca allah kolaylık versin ilkadım çalışanına.
canikli.... 6 yıl önce
Aglama durust ol durust olsan ilkadim belediyesinin 2009 daki borcunu gerceni soylersin bal gibi enkaz edebiyati yapiyorsun katakulle yapma neysen o ol...
Erkan Bilecen 6 yıl önce
Erdoğan başkan sen devrederken bu belediye daha kötüydü bunu biliyon dimi daha işe başlamadan ağlamaya başladın şuanki borç 110 milyonsa sen belediyenin başında olduğun sürece emin olki bu borç 210 milyona çıkar bilmem anlatabildimmi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner1363
21°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 19 Ekim 2019
İmsak 05:19
Güneş 06:44
Öğle 12:25
İkindi 15:24
Akşam 17:55
Yatsı 19:15