banner1589

banner1608

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Engelsiz üniversite OMÜ!

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç 'Engelsiz OMÜ Günleri' kapsamında üniversitede öğrenim gören engelli öğrencilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Samsun Haber 04.05.2017, 15:59
327
Engelsiz üniversite OMÜ!

Samsun Haber - Öğrenci Yaşam Merkezi’ndeki kahvaltıya; Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Rektör Yardımcıları; Prof. Dr. Vedat Ceyhan ve Prof. Dr. Mehmet Kuran, fakülte dekanları, OMÜ Engelli Birimi personeli ve gönüllü öğrencileri katıldı.

'HER SALI KAPIMIZ AÇIK...'
Engelli öğrencilerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyet ve mutluluğu dile getiren Rektör Bilgiç, gerek öğrencilerle gerekse de akademik ve idari personelle olan buluşmaların OMÜ’nün aidiyet kültürünün gelişimine hizmet edeceğini vurguladı. Rektör Bilgiç, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Bu organizasyonu Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığımız gerçekleştirdi. Göreve geldiğimizden bu yana bu buluşmaları ve teması mümkün mertebe gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Zaten biliyorsunuz her salı günü kapımız herkese açık, bizlerle irtibata geçebilirler. Hatta görme engelli bir öğrencimiz ‘Hocam sizi daha sık görmeye başladım’ dedi. Tabii bu esprinin arkasında yatan bir gerçeklik var. O da bütün mensuplarımızın bize ulaşma kolaylığı.”

'ZAMANI VERİMLİ KULLANIYORUZ'
Üniversiteyi zihindeki engelleri kaldırarak daha yaşanabilir, insana yakışır bir konuma getirmek istediklerine dikkat çeken Rektör Bilgiç, “Engelli arkadaşlarımızın özellikle erişebilirlik noktasındaki bütün engellerini kaldırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ama takdir edersiniz bütün bunları bir anda, çok kısa zaman içerisinde gerçekleştirmemiz mümkün görünmüyor. Ama bütün her şeye rağmen zamanı da verimli kullanarak OMÜ’yü tam bir engelsiz üniversite hâline getireceğiz. Engelli kardeşlerimizin eğitim ve yaşam kalitesini arttırmak için projeler üretmeye gayret ediyoruz. Buraya gelen öğrencilerimizin hiçbir engelle karşılaşmaksızın bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri günleri birlikte göreceğiz inşallah” diye konuştu.

Engelli öğrenciler buluşmasında Samsun Engelliler Federasyonundan işaret dili tercümanı Murat Tekin de hazır bulundu.

Yorumlar (0)