banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

En güzel cevap birliktelik - Samsun Haber

banner1357

Samsun TSO'nun ev sahipliğinde bir araya gelen iş dünyası ve STK temsilcileri, Barış Pınarı Harekatı’na tam destek verdi. STSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, "Türkiye ve Türkiye ekonomisine yöneltilen tehditlere Türk milleti, iş dünyası ve sivil toplumu, bir ve beraber olarak en güzel cevabı verecektir" dedi.

SAMSUN HABER 16.10.2019, 13:39 16.10.2019, 13:51
263
En güzel cevap birliktelik - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Samsun iş dünyası ve STK temsilcileri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) önderliğinde Türkiye’de eş zamanlı gerçekleştirilen toplantıda bir araya gelerek, Türkiye’nin Suriye sınırında bölgede barış ve huzuru tesis etmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülmekte olan Barış Pınarı Harekatı’na destek verdi.

YOĞUN KATILIM
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) önderliğinde yapılan basın açıklamasına,  Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, STSO Meclis Başkanı Haluk Akyüz, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüb Güler, Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır, Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz, SSMMMO Başkanı  Dilaver Öğütçü, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar, MUSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan, ASRİAD Samsun Şube Başkanı Furkan Okudan, Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, KARGİF Başkanı Levent Özden, Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun,  Eğitim-Bir-Sen 1 No'lu Samsun Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi Hamdi Yıldız ve STSO Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

KARARI DESTEKLİYORUZ
STSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, hükümetin arkasında olduklarını belirterek, "Barış Pınarı Harekatı, hem ülkemiz sınırlarının güvenliğini sağlamak hem de ülkemiz ve bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak için başlatıldı. 81 İl’de aynı anda tüm Odalar ve Borsalarla birlikte bu açıklamayı yaparak, sizler aracılığıyla hem ülkemiz hem de dünya kamuoyuna sesleniyoruz. Türkiye, 9 Ekim 2019’da Suriye sınırı üzerinde “Barış Pınarı” adı verilen sınır ötesi harekât başlatmıştır. Amaç, bu bölgeyi PKK/PYD/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerinden temizleyerek, Suriye halkını teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak, bölgede huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis etmektir. Bizler devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz. Zira Türkiye, uluslararası kurallardan doğan hakkını kullanmıştır" dedi.

TERÖRE KARŞI DAHA ÇOK ÜRETECEĞİZ
Harekata herkesin destek vermesi gerektiğini ifade eden Murzioğlu, "Türkiye’nin terörle mücadeleye dönük çabaları, etnik ve dini temizlik de dahil olmak üzere, insanlığa karşı işlenen suç niteliğindeki PKK/PYD/YPG ve DEAŞ eylemleri nedeniyle yerlerinden edilmiş Suriyelilerin geri dönüşlerinin önünü açacak, Suriye’nin toprak bütünlüğü ve birliğinin korunmasına da katkıda bulunacaktır. Bu nedenle Türkiye'nin başlattığı her harekat, Suriyeli göçmenler, mazlum ve mağdur durumdaki yerel halk tarafından desteklenmektedir. Tüm bu gerçekler ışığında, uluslararası camiayı, teröre karşı ortak duruş sergileme ve evrensel insan haklarını bu bölgede hâkim kılma yönünde niyetlerini açık bir şekilde göstererek, ülkemize destek vermeye davet ediyoruz. Şunu da herkesin bilmesini istiyoruz. Türkiye ve Türkiye ekonomisine yöneltilen tehditlere Türk milleti, iş dünyası ve sivil toplumu, bir ve beraber olarak en güzel cevabı verecektir. Bu tehditler karşısında bu vatanın her bir ferdi, Türkiye’nin geleceği için daha çok çalışacak, daha çok üretecektir. Gün sessiz kalma değil, milli birlik ruhuyla, bir ve beraber olarak ses verme günüdür. Öte yandan bütün vatandaşlarımızı, özellikle sosyal medyadaki bilgi kirliliği ve provokasyonlara karşı dikkatli olmaya çağırıyoruz. Aramıza kimse fitne ve fesat sokamaz, bizi birbirimize düşman edemez. Türkiye’nin iş dünyası olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız" diye konuştu.

Dilber BAHADIR, Yasin YILDIZ


 

Yorumlar (0)
26°
açık
Namaz Vakti 02 Temmuz 2020
İmsak 02:59
Güneş 04:59
Öğle 12:44
İkindi 16:44
Akşam 20:19
Yatsı 22:10